Andalucia Bike Race 2015 #5

HomeWyniki

Andalucia Bike Race 2015 #5

Etap piąty niestety okazał się pechowy. Darek Mirosław miał na tyle poważne problemy techniczne, że nie mógł kontynuować dalej rywalizacji, pecha miał też Markus Kaufmann, który uległ dość poważnemu wypadkowi.

Sporo problemów technicznych zaraz po starcie, udało doprowadzić się plecy Darka do użytku, jednak tuż po starcie współpracy odmówiła przerzutka Di2, wystąpił error i nie chciała zrzucać w dół. Darek komentuje to krótko „masakra”. Serwis techniczny jest już w drodze. Darek jadąc sobie na tyle, ile pozwalał sprzęt zauważył po drodze, że jego dobry znajomy Markus Kaufman miał poważny upadek, złamał obojczyk. Decyzja była szybka i jedyna właściwa, kolegom trzeba pomagać, więc Darek odholował rower Markusa do Cordoby pomagając również przy pakowaniu samego kolegi do karetki. Andrzej pozostał na trasie i dzisiejszy etap ukończy treningowo.

Wyniki etapu

e5man

71. GE Martombike

e5woman

W klasyfikacji generalnej zmiany, zmiany – wśród mężczyzn na pierwsze miejsce, wypracowując ponad 5 minut przewagi wskoczyła ekipa Topeak Ergon w składzie Krystian Hynek / Alban Lakata. Dalej dwa duety z półwyspu iberyjskiego. Piątkowa finałowa rozgrywa zapowiada się równie emocjonująco wśród kobiet. O pierwsze miejsce będą walczyć do końca dwa duety – Landtwing / Suss (Wheeler Pro Team) oraz Zakelj / Galicia (Polar Trek Team). Ten drugi traci niespełna pięć minut.

Finałowy etap będzie liczył niespełna 56 km i niewiele ponad 1000 metrów przewyższeń. Zapowiada się szybka i bardzo dynamiczna ostateczna rozgrywka.

Klasyfikacja generalna

g5man

75. GE Martombike

g5woman

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4g9xYxg-6yE[/youtube]

 

COMMENTS

DISQUS: 0