Puchar Polski XCO 2015 [kalendarz]

HomeZapowiedzi

Puchar Polski XCO 2015 [kalendarz]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kilku osobom w Polsce jeszcze zależy na kolarstwie górskim i stają na głowie, żeby je (od)budować. Jedną z nich jest Kamil Dziedzic, który wczoraj powiedział mi, że od stycznia przegadał przez telefon ponad 1000 minut omawiając z poszczególnymi organizatorami szczegóły udziału w Pucharze Polski XCO. Dobra robota!

Tym samym jeszcze w lutym można podać szczegółowy kalendarz PP XCO, który reaktywowany z powodzeniem w 2012 roku przez Marka Galińskiego po pewnych perturbacjach wraca w dobrej formie. Podstawowym celem reaktywacji i zbudowania obszernego kalendarza jest stworzenie dla warunków do trenowania i rywalizacji młodzieży, która musi się przecież gdzieś rozwijać. Warto przypomnieć w tym momencie, że przepis o imprezach zakazanych 1.2.019 dotyczy tylko kategorii orlik oraz elita, w związku z tym zawodnicy z licencjami w pozostałych kategoriach mogą ścigać się we wszystkich wyścigach cross country niezależnie od tego czy jest on wpisany do kalendarza OZKol / PZKol czy nie.

Wisienką na torcie jest oczywiście wyścig w Jeleniej Górze czyli Maja Włoszczowska MTB Race – kategoria UCI HC, która zagwarantuje rywalizację na absolutnie najwyższym poziomie.

Kalendarz Pucharu Polski w cross country na sezon 2015:

  • 18 kwietnia 2015 – Białystok (Rusza Peleton)
  • 6 czerwca 2015 – Boguszów Gorce (Górale na Start)
  • 20 czerwca 2015 – Jelenia Góra (Maja Włoszczowska MTB Race – UCI HC)
  • 05 lipca 2015 – Skomielna Biała (Puchar Szlaku Solnego)
  • 09 sierpnia 2015 – Tuchów k. Tarnowa
  • 15 sierpnia 2015 – Biała
  • 30 sierpnia 2015 – Lublin (Festiwal Rowerowy)
  • 5 września 2015 – Głuchołazy (IV Ogólnopolski Wyścig CykloOpawy XC-MTB) – Finał PP XCO

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1