[PR] BMC trailfox TF01 – pierwszy enduro z osprzętem XTR Di2

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] BMC trailfox TF01 – pierwszy enduro z osprzętem XTR Di2

BMC trailfox TF01 został pierwszym rowerem enduro wyposażonym w elektroniczny osprzęt Shimano XTR Di2. Stworzona z myślą o górskich wyzwaniach grupa osprzętu umożliwia m.in. indywidualne programowanie z uwzględnieniem spersonalizowanych ustawień, odpowiednich dla preferowanego stylu jazdy.

Osprzęt Shimano XTR Di2 zadebiutował w ubiegłym roku, podczas Pucharu Świata UCI w Albstadt. Jednym z testujących nową grupę był Julien Absalon z BMC MTB Racing Team. W drugiej połowie lutego – na obozie szkoleniowym we włoskim Finale Ligure – rozpoczęto kolejne testy. W nowy osprzęt wyposażono tym razem model trailfox TF01, a testującym został François Bailly-Maître.

BMC trailfox TF 01 z osprzętem Shimano XTR Di2 02 (mat. pras.)

Pierwsze wrażenia okazały się bardzo pozytywne. Jak stwierdził francuski kolarz, XTR Di2 jest naprawdę szybki i precyzyjny, a jednym z plusów jest to, że można go łatwo programować, by dostosować system do różnych stylów jazdy.

System Synchro Shift pozwala na zmianę biegów za pomocą tylko jednej manetki. Można niezależnie zmieniać pozycję dźwigni w manetce. Jest to przemyślane rozwiązanie – nie tylko ze względu na estetykę, ale zapewnia też łatwą obsługę. Cały system zintegrowano z ramą” – wyjaśnia Bailly-Maître.

BMC trailfox TF 01 z osprzętem Shimano XTR Di2 04 (mat. pras.)

Według kolarza BMC, kolejną pozytywną cechą nowej grupy jest jej lekkość i zauważalna w trakcie jazdy cichość.

Jestem naprawdę szczęśliwy i bardzo dumny, że wybrano mnie na pierwszego kolarza enduro, który będzie jeździć z Di2. Wspaniale widzieć, że taka firma jak Shimano wspiera nas w 200 proc. Daje mi to dodatkową motywację do ciężkiego treningu – zapewnia Bailly-Maître.

Na początku marca François Bailly-Maître poleci do Nowej Zelandii, aby przygotować się do pierwszej rundy Enduro World Series (28-29 marca br.).

BMC trailfox TF 01 z osprzętem Shimano XTR Di2 05 (mat. pras.)

COMMENTS

DISQUS: 0