[PR] Startują zapisy do Bike Maraton 2015

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Startują zapisy do Bike Maraton 2015

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ruszyły zapisy do kolejnego sezonu Bike Maraton. Do 11 lutego można rezerwować numery startowe z ubiegłego roku. Na głównej stronie www.bikemaraton.com, która została w tym roku odświeżona, można zapoznać się ze wszystkimi informacjami odnośnie tegorocznych wyścigów.

Bike Maraton – 15 lat tradycji

Bike Maraton to najpopularniejszy cykl maratonów MTB w Polsce. Pierwszy wyścig rozegrany został w Piechowicach w lipcu 2001 roku. Od tego czasu Maciej Grabek i jego ekipa zorganizowała ponad 150 dni wyścigowych w różnych zakątkach naszego kraju. W ubiegłym roku w dziesięciu edycjach Bike Maraton wzięło udział ponad 11 tyś. osób
co dało niesamowitą średnią ponad 1100 uczestników na edycji, a podczas inauguracji sezonu w podwrocławskiej gminie Miękinia na starcie stanęło na rowerach prawie 2000 osób. Jak będzie w tym roku?

Bike Maraton 2015 – co nowego w kalendarzu?

W tym roku Bike Maraton to 10 wyścigów. W większości są to sprawdzone miejscowości, ale pojawia się też wielki powrót po latach – Jelenia Góra. Tradycyjnie sezon 2015 ruszy 18 kwietnia w podwrocławskiej Miękini, gdzie prócz ścigania MTB będzie można spróbować sił w amatorskim wyścigu szosowym. Kolejne przystanki to sprawdzone edycje: opolskie Zdzieszowice, dolnośląski Wałbrzych i beskidzka Wisła. W czerwcu szykuje się przedłużony weekend – tym razem w Jeleniej Górze, która po kilka latach przerwy wraca na mapę Bike Maraton. W jeleniogórskim Parku Paulinum będą emocje na światowym poziomie. W sobotę (20 czerwca) staną na starcie „najlepsi z najlepszych” w wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race, który uzyskał kategorię HC UCI. Tak wysokiej kategorii nie miał w Polsce jeszcze żaden wyścig MTB! Dzień po rywalizacji zawodowców z tego samego miejsca ruszą uczestnicy V edycji Bike Maraton 2015.

W lipcu kolejna skumulowana dawka rowerowych emocji czyli Szklarska Poręba Bike Week. Znany od lat festiwal rowerowy w nowym wydaniu, będą soki do wody, Trial rowerowy, Enduro Maraton, wycieczki rowerowe, rajd gwieździsty. Nie zabraknie również Bike Maratonu ( 11 lipca) i Szosowego Klasyku ( 12 lipca). Kolejne miejscowości w kalendarzu to dobrze znane lokalizacje – Bielawa, Myślenice, Polanica-Zdrój i wielkie finał w Świeradowie-Zdroju.

Bike Maraton 2015 – co nowego w regulaminie?

Powrót rywalizacji kobiet na „królewski” dystans GIGA to największa zmiana w Regulaminie Bike Maraton 2015. Panie ścigają się tylko w kategorii Elita a pierwsza „5” otrzymuje nagrody finansowe. Panowie również posiadają swoją kategorię ELITA na dystansie GIGA, na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym, z tą różnicą że ich wyniki nie będą brane do innych kategorii wiekowych poza kategorią ELITA.

Nową klasyfikację będą miały drużyny – do „drużynówki” OPEN będą zaliczane cztery najlepsze wyniki punktowe czterech najlepszych zawodników teamu, bez podziału na kategorie wiekowe, a punkty będą liczone od zwycięzców dystansów OPEN mężczyzn i kobiet. Pozostałe klasyfikacje drużynowe ( Sportowa, Muszkieterów, Młodzieżowa i Rodzinna) pozostają bez zmian.

Więcej informacji o tegorocznych edycjach Bike Maratonu można znaleźć na www.bikemaraton.com oraz na www.facebook.com/BikeMaraton.

Kalendarz imprez Bike Maraton 2015:

 • Miękinia – 18 kwietnia
 • Zdzieszowice – 9 maja
 • Wałbrzych – 23 maja
 • Wisła – 13 czerwca
 • Jelenia Góra – 21 czerwca (niedziela)
 • Szklarska Poręba – 11 lipca
 • Bielawa – 25 lipca
 • Myślenice – 22 sierpnia
 • Polanica Zdrój – 19 września
 • Świeradów Zdrój – 3 października

Szosowe Klasyki 2015:

 • Miękinia – 19 kwietnia
 • Szklarska Poręba – 12 lipca
 • Jelenia Góra – 13 września

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0