[PR] Gil na podium w Luksemburgu

[PR] Gil na podium w Luksemburgu

[PR] Nowa Scultura: lekkość, komfort i aerodynamika
Maratończycy kresowi ścigali się w Międzyrzecu Podlaskim i Siemiatyczach
Dziesiąte Kellys Cyklokarpaty w Dukli pod znakiem błotnego SPA
Nowy Sącz jeszcze bardziej rowerowy [PR]
Taurus Basic – nowe bagażniki rowerowe na hak

Po przeziębieniu jakie spotkało Mariusza Gila po Mistrzostwach Polski w cyclocrossie, zawodnik zespołu Project Cross nie liczył na zbyt wiele podczas weekendowego ścigania.

W Kasteelcross Zonnebeke (C2) ostatecznie Gil zajął 25. miejsce.

To był ciężki weekend, ale udany. W sobotę nie czułem się najlepiej. Po kilkudniowej rozłące z rowerem przez przeziębienie chciałem przede wszystkim ukończyć ten wyścig chociażby w ramach treningu i zostawić trochę sił na niedzielę – powiedział zawodnik z Polski

Dzień później Gil pokazał już jednak pełnie swoich możliwości kończąc Grand Prix Möbel Alvisse (C2) na wysokim drugim miejscu i przegrywając tylko z Belgiem Joeri Adamsem:

W niedziele nie było najlepszych zawodników, ale było kilku naprawdę dobrych. Wyścig rozpocząłem ostrożnie nie będąc pewny swoich sil, ale od trzeciej rundy czułem, że z nogą nie jest źle i z 6 pozycji łatwo dogoniłem grupkę ścigającą się o 2 miejsce. Wcześniej już odjechał na znaczna przewagę późniejszy zwycięzca. Pozostało mi kontrolować i walczyć o 2 miejsce, co się udało i z czego bardzo się cieszę.

COMMENTS

DISQUS: 0