[PR] Szczepaniak gotowy do walki w Bytowie

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Szczepaniak gotowy do walki w Bytowie

Już w najbliższy weekend w Bytowie odbędą się 78. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Na starcie tych zawodów stanie wielokrotny medalista krajowego czempionatu w różnych kategoriach wiekowych – Kacper Szczepaniak (Agrochest Team).

Przed tegorocznym sezonem przełajowym Kacper Szczepaniak (Agrochest Team) nie ukrywał, że w liczy się tylko walka o złoty krążek podczas MP w cyclocrossie. W tegorocznym sezonie Szczepaniak startował 5-krotnie z czego w trzech z tych wyścigów zwyciężył.

Niestety zwycięstwo mimo wysokiej gorączki przed swoją publicznością w Zwierzyniu, Szczepaniak okupił dłuższą przerwą w startach. Na przełajowe trasy wrócił w ubiegły weekend w Katowicach, gdzie zajął 8. miejsce po tym jak urwał przerzutkę na pierwszej rundzie i jej dłuższą część musiał biec z rowerem na plecach. Zawodnik liczy, że limit pecha już wyczerpał i bez większych przeszkód w niedzielę powalczy o medal. Start wyścigu elity mężczyzn w ramach 78. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym odbędzie się o godzinie 13.50

kacper szczepaniak agrochest

Kacper Szczepaniak:

Przede mną najważniejszy start sezonu. Mimo, iż w tym roku nie wszystko poukładało się tak jakbym chciał to jednak czuję się już dobrze przygotowany. W Katowicach niestety miałem pecha i musiałem prawie całą rundę przebiec z rowerem na plecach. Nie pozostało mi nic innego jak potraktować ten start jako trening. W drugiej części wyścigu jechało mi się już bardzo dobrze, a czasy okrążeni jakie kręciłem były mocno. Zapraszam wszystkim do kibicowania nam podczas niedzielnego wyścigu w Bytowie. Zapowiada się ciekawy wyścig, a kandydatów do medalu przynajmniej kilku.

COMMENTS

DISQUS: 0