Wyniki – 13 – 14 grudnia 2014

HomeWynikiJBG-2

Wyniki – 13 – 14 grudnia 2014

Na zachodzie bez zmian ;) Pod nieobecność najsilniejszych zawodników swoje 5 minut znów miał orlik Wout van Aert. Nasi zawodnicy wykorzystują wyżej zawieszoną poprzeczkę na zawodach i szlifują formę przed Mistrzostwami Polski, które już za niespełna miesiąc. Mariusz Gil szlifował formę w Szwajcarii, gdzie zajął 18 miejsce, a Mariusz Kowal w Czechach na Toi Toi Cup, gdzie był 13. Oficjalnie wiadomo, że jego umowa z JBG2 nie została przedłużona na sezon 2015, a nieoficjalnie mówi się, że po zakończeniu tego sezonu ma odwiesić rower na hak.

Zilvermeercross (BEL/C2)

man

EKZ CrossTour #4 – Eschenbach (SUI/C1)

Clipboard02

18. Mariusz Gil

Toi Toi Cup #7 – Milovice (CZE/C2)

Clipboard03

13. Mariusz Kowal

Scheldecross Antwerpen (BEL/C1)

Clipboard04

Do ciekawej sytuacji doszło nad Wisłą. Nie, nie ciekawej, kuriozalnej. W Ełku rozegrany został „Międzynarodowy” Kolarski Wyścig Przełajowy. Jak nie trudno się domyślić międzynarodowym to on był tylko z nazwy. Nie był nawet zaliczany do Pucharu Polski. Okazji do startu i szlifowania formy nie przepuściło wielu czołowych zawodników. Podium znów dla Szymona Sajnoka (Cartusia Kartuzy), Olgi Wasiuk (Błękitni Paula Trans) oraz Bartosza Pilisa (Mexller). Równą, wysoką formę w tym sezonie prezentuje Bartosz Mikler (Victoria Jarocin), który wygrał w orlikach.

Dzień później, w niedzielę rozegrana została kolejna runda Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Wyścig odbył się na wysoko ocenianej rundzie w Białymstoku. Oprócz zawodowców oraz mastersów na starcie stanęli także amatorzy. Najszybszym z nich był Łukasz Milewski (Blu Cersanit Team Refleks). Wśród zawodników z licencjami w stosunku do wyników z Ełku, że w elicie wystartował Andrzej Kaiser (Euro bike Kaczmarek Electric) i dał lekcję młodym wygrywając tego dnia. Trochę więcej napracować też musiała się Olga Wasiuk, bo tego dnia na starcie pojawiła się także Paula Gorycka (4F Racing Team), która buduje formę przed sezonem MTB, ale po drodze będzie walczyć o utrzymanie koszulki z orłem w kolarstwie przełajowym. Na razie przewaga między zawodniczkami jest wyraźna, ale nie na tyle duża, żeby już dziś można było rozstrzygnąć.

Międzynarodowy Kolarski Wyścig Przełajowy w Ełku

masters

junior

kobiety

elita

bartosz pilis piotr konwa przełaje białystok 2014

fot. RoobiShot

Puchar Polski – Białystok

amat

mast

junior

Clipboard12

Clipboard13

 

COMMENTS

DISQUS: 1