XI edycja SUDETY MTB CHALLENGE – Wracamy do korzeni! Zapisy zostały otwarte! [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

XI edycja SUDETY MTB CHALLENGE – Wracamy do korzeni! Zapisy zostały otwarte! [PR]

Sudety MTB Challenge to najstarszy wyścig etapowy w tej części Europy, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników z całego świata. To klasyczna „siedmiodniówka” rozgrywana na pięknych i dziewiczych trasach położonych w Sudetach – prawdziwa uczta dla miłośników MTB.

„Czyste kolarstwo górskie, bez zbędnego „polerowania”. Trasy, które ułożył czas, a nie zostały stworzone ręką człowieka specjalnie po to, by przemieszczać się po nich rowerem. Szlaki, po których się tu jeździ były niegdyś drogami łączącymi wioski, ścieżkami, z których z jednej strony korzystali okoliczni mieszkańcy, gdy wybierali się po grzyby czy jagody, ale też były miejscem przemarszu wojsk walczących ze sobą narodów. Każdy „sztuczny” bike park na świecie się przy tym chowa!” mówi o Challenge’u Mike Blewitt z australijskiego portalu MarathonMTB.com.

mtbc4_nykwjz

Do wyboru trzy dystanse. CLASSIC dla zaprawionych w boju bikerów: prolog i 6 etapów o łącznej długości 434 km i 13200m przewyższenia. Dla tych mniej doświadczonych i kolarskich „rekrutów” mamy dwie krótsze opcje – HALF: 3 dni wyścigowe (prolog i 2 pełne etapy, 150km i 4700m przewyższenia) oraz QUARTER, składający się z prologu i 2 skróconych etapów, które przełożą się na łączny dystans 100km i 3300m pionowej wspinaczki. Większy wybór wyścigowych opcji na pewno przypadnie do gustu szerokiemu i zróżnicowanemu gronu zawodników.

rxjdrk

Organizator i dyrektor wyścigu Grzegorz Golonko: „W 11 edycji Sudety MTB Challenge wracamy do sprawdzonej formuły – start pierwszego i meta ostatniego etapu będzie usytuowana w tym samym miejscu – w Stroniu Śląskim. Robiąc to, minimalizujemy problemy logistyczne zawodników przed i po wyścigu. Odświeżamy też trasy – dodajemy nowe kawałki i wracamy do tych, po których jeździliśmy 10 lat temu. Krótko mówiąc – zastrzyk adrenaliny gwarantowany!”

Wyścig rozpocznie się niespełna 15 km prologiem z Siennej do Stronia Śląskiego. Ta ostatnia miejscowść będzie gościć uczestników Challenge’u czterokrotnie: podczas prologu, dwóch pierwszych etapów oraz na mecie całego wyścigu. Dystans CLASSIC od 3 dnia, po opuszczeniu Masywu Śnieżnika, będzie się odbywał według reguły z punktu do punktu, a uczestnicy tej wersji imprezy zwiedzą znaczny obszar pięknych gór, jakimi są Sudety, goszcząc po drodze w Bardo, Głuszycy, Dusznika Zdroju i zaliczając 7 pasm górskich oraz przejazd przez teren Parku Narodowego Gór Stołowych.

_O0C0536_wcbszj

Wszystkie mapy i profile etapów są już udostępnione na naszej stronie internetowej:

Prolog – sprawdź

I etap – sprawdź

II etap – sprawdź

III etap – sprawdź

IV etap – sprawdź

V etap – sprawdź

VI etap – sprawdź

Liczba miejsc ograniczona do 600 uczestników! Nie zwlekaj, sprawdź się i zapisz się już dziś!

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Sudety MTB Challenge zgromadziła na starcie zawodników z 5 kontynentów i 25 krajów świata. Dostępny jest pełny film oraz zdjęcia z ostatniej imprezy.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie i fanpage’u na Facebooku lub pod adresem mailowym info@mtbchallenge.com

COMMENTS

DISQUS: 8