XI edycja SUDETY MTB CHALLENGE – Wracamy do korzeni! Zapisy zostały otwarte! [PR]

XI edycja SUDETY MTB CHALLENGE – Wracamy do korzeni! Zapisy zostały otwarte! [PR]

[PR] II Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice
[PR] Bike Atelier MTB Maraton już 26 lipca w Dąbrowie Górniczej!
CST MTB Team podbija wybrzeże

Sudety MTB Challenge to najstarszy wyścig etapowy w tej części Europy, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników z całego świata. To klasyczna „siedmiodniówka” rozgrywana na pięknych i dziewiczych trasach położonych w Sudetach – prawdziwa uczta dla miłośników MTB.

„Czyste kolarstwo górskie, bez zbędnego „polerowania”. Trasy, które ułożył czas, a nie zostały stworzone ręką człowieka specjalnie po to, by przemieszczać się po nich rowerem. Szlaki, po których się tu jeździ były niegdyś drogami łączącymi wioski, ścieżkami, z których z jednej strony korzystali okoliczni mieszkańcy, gdy wybierali się po grzyby czy jagody, ale też były miejscem przemarszu wojsk walczących ze sobą narodów. Każdy „sztuczny” bike park na świecie się przy tym chowa!” mówi o Challenge’u Mike Blewitt z australijskiego portalu MarathonMTB.com.

mtbc4_nykwjz

Do wyboru trzy dystanse. CLASSIC dla zaprawionych w boju bikerów: prolog i 6 etapów o łącznej długości 434 km i 13200m przewyższenia. Dla tych mniej doświadczonych i kolarskich „rekrutów” mamy dwie krótsze opcje – HALF: 3 dni wyścigowe (prolog i 2 pełne etapy, 150km i 4700m przewyższenia) oraz QUARTER, składający się z prologu i 2 skróconych etapów, które przełożą się na łączny dystans 100km i 3300m pionowej wspinaczki. Większy wybór wyścigowych opcji na pewno przypadnie do gustu szerokiemu i zróżnicowanemu gronu zawodników.

rxjdrk

Organizator i dyrektor wyścigu Grzegorz Golonko: „W 11 edycji Sudety MTB Challenge wracamy do sprawdzonej formuły – start pierwszego i meta ostatniego etapu będzie usytuowana w tym samym miejscu – w Stroniu Śląskim. Robiąc to, minimalizujemy problemy logistyczne zawodników przed i po wyścigu. Odświeżamy też trasy – dodajemy nowe kawałki i wracamy do tych, po których jeździliśmy 10 lat temu. Krótko mówiąc – zastrzyk adrenaliny gwarantowany!”

Wyścig rozpocznie się niespełna 15 km prologiem z Siennej do Stronia Śląskiego. Ta ostatnia miejscowść będzie gościć uczestników Challenge’u czterokrotnie: podczas prologu, dwóch pierwszych etapów oraz na mecie całego wyścigu. Dystans CLASSIC od 3 dnia, po opuszczeniu Masywu Śnieżnika, będzie się odbywał według reguły z punktu do punktu, a uczestnicy tej wersji imprezy zwiedzą znaczny obszar pięknych gór, jakimi są Sudety, goszcząc po drodze w Bardo, Głuszycy, Dusznika Zdroju i zaliczając 7 pasm górskich oraz przejazd przez teren Parku Narodowego Gór Stołowych.

_O0C0536_wcbszj

Wszystkie mapy i profile etapów są już udostępnione na naszej stronie internetowej:

Prolog – sprawdź

I etap – sprawdź

II etap – sprawdź

III etap – sprawdź

IV etap – sprawdź

V etap – sprawdź

VI etap – sprawdź

Liczba miejsc ograniczona do 600 uczestników! Nie zwlekaj, sprawdź się i zapisz się już dziś!

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Sudety MTB Challenge zgromadziła na starcie zawodników z 5 kontynentów i 25 krajów świata. Dostępny jest pełny film oraz zdjęcia z ostatniej imprezy.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie i fanpage’u na Facebooku lub pod adresem mailowym info@mtbchallenge.com

COMMENTS

WORDPRESS: 8
 • Taki ten powrót do korzeni nie bardzo widoczny, chyba, że chodzi o korzenie na trasie ;). Pierwsze “challenge” prowadziły bardziej na zachód. Inauguracja kończyła się aż w Świeradowie, za drugim razem dojechaliśmy do Karpacza, gdzie była “zawrotka” i powrót po czeskiej stronie do Dusznik. Wiadomo: koszty, logistyka, noclegi itd, ale jak się popatrzyło na trasę, która pokrywała naprawdę spory kawałek mapy, można było śmiało powiedzieć “wow”. Liczby (dystans, przewyższenie) nadal robią wrażenie, ale to nie to samo. Kotlina Kłodzka jest super, ale mniej kompaktowa trasa dawała większą różnorodność. No i dochodził jeszcze element “transgraniczny”, z noclegami w Czechach. Nie wiem, czy ktoś pamięta, ale na drugim bike challenge przed startami etapów była kontrola graniczna :D

 • comment-avatar
  Kowal Karpacz 3 lata

  Karpacz wróci niebawem na mapę MTB Challenge.

 • comment-avatar
  Grzegorz Golonko 3 lata

  Marek Tyniec Jr. – twoje starty w etapówkach zakończyły się dość szybko. Poza tym dłuższy czas byłeś “out”, więc nie jesteś wymierny w swojej ocenie. Tytuł “Powrót do korzeni” należy rozumieć zdecydowanie głębiej, niż wyłącznie odnosić go do przebiegu tras pierwszej imprezy.

  • Nie oceniam, tylko wspominam. Żeby nie było wątpliwości, z sympatyczną nostalgią. Nie każda wypowiedź oddalona o centymetr od oficjalnej linii programowej jest atakiem :)

   • comment-avatar
    Grzegorz Golonko 3 lata

    Stwierdzasz, że trasa zajmująca “spory kawałek mapy” jest “wow”. Obecna, umożliwiająca m.in. sprawną logistykę po imprezie przebiega nie tylko w rejonie Kotliny Kłodzkiej. Góry: Bardzkie, Sowie, Suche czy Wałbrzyskie, po których będą przemieszczać się zawodnicy leżą poza wskazanym obszarem. Każdego roku zmieniamy (w większym lub mniejszym stopniu) poszczególne etapy, w 2015 uczestnicy pojadą na nowych, “nie granych” jeszcze odcinkach: Głuszyca – Duszniki oraz Duszniki – Stronie Śląskie.
    W ramach powrotu do przeszłości, ale w nowym wydaniu proponuję Tobie udział w imprezie. Poćwicz, potrenuj, wystartuj i wówczas zestaw sympatyczną nostalgię z obecną wersją zawodów … o koszty się nie martw. Ważne – nie traktuj mojej oferty jako czegoś nadzwyczajnego, ot po prostu chciałbym, żebyś odświeżył, wyostrzył stłumione w ostatnim czasie wspomnienia. Wiele elementów zawodów jest innych niż te, które miały miejsce w latach 2005-2006. Ocena obecnej sytuacji, szczególnie zza klawiatury komputera jest niepełna.

    • Póki co nie planuję. W ramach niewielkiej, jak wspomniałeś, ilości etapówek zaliczyłem ich, o ile pamiętam siedem. Póki co mi wystarczy a przygód i spełnienia szukam obecnie gdzie indziej. Nie przeszkadza mi to jednak w śledzeniu wydarzeń na różne sposoby, zazwyczaj o wiele bardziej aktywne niż siedzenie przed komputerem. Twoich etapówek próbowałem jak wiesz o wiele więcej niż 2005-06, ale właśnie te pierwsze wspominam najlepiej. Nie podważam sensu zmian, zapewne obecną formułę można całkiem nieźle obronić a nawet z sukcesem sprzedać jako bardziej atrakcyjną niż pierwotną. Jak sam zauważyłeś jestem obecnie osobą odrobinę bardziej postronną, i z tej właśnie pozycji stwierdzam, że propozycja na sezon 2015 mniej działa na moją, własną i prywatną, wyobraźnię. A jak znakomicie wiesz, o podjęciu decyzji, czy uczestniczyć w danej przygodzie, czy też nie, w dużej mierze decydują emocje. Żeby zobrazować sytuację, wyobraź sobie, że opowiadasz o MTB Challenge osobie nie znającej się na mtb, która kolarstwo zna z “kroniki tour de pologne w tvp”. Jako zawodnik i koneser jestem w stanie w 100% docenić tygodniowe cioranie się po chaszczach, kto wie, może nawet kiedyś znów nabiorę na to ochoty. Do takich ludzi kierujesz swoją ofertę i dobrze. Jak widać na całym świecie jest ich kilkuset a może nawet kilka tysięcy. Natomiast, jak to nazywasz, zza klawiatury komputera, nie widzę w tym elementu, którego można by się złapać snując ciekawą opowieść dla szerszej publiczności.

 • comment-avatar
  Waldemar Waldemar 3 lata

  ja jechałem rok temu i nie podoba mi się że pierwsze trzy dni są identyczne. w ten sposób nie powiększycie grona jadących krótszy dystans.

  • comment-avatar
   Grzegorz Golonko 3 lata

   Na najkrótszym dystansie jechało 16 osób, 2 uczestników nie osiągnęło mety; W obecnej chwili ta wersja trasy jest “za świeża”, by po przejechaniu po niej prawie 32 kół modyfikować jej przebieg … choć wcale nie jest powiedziane, że będziemy sztywno trzymać się tych samych tracków z 2014 roku

 • DISQUS: 8