Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2015

HomeZapowiedzi

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2015

W 2014 roku się nie udało. Bo burzliwych dyskusjach MP rozegrane były ponownie w Żerkowie. Może najwyższy czas na wprowadzenie pewnego standardu, praktyki, jak to ma miejsce w UCI, gdzie nikt nie może sobie zorganizować „ad hoc” imprezy mistrzowskiej, tylko trzeba przejść kolejne szczeble drabinki.

Najpierw jest C1, potem C2. Po spełnieniu kolejnych wymogów jest czas na HC (w 2015 po raz pierwszy w Polsce będziemy mieć taki wyścig!), a dalej jest Puchar Świata i na koniec Mistrzostwa Świata.

mp mtb 2015 lkk luks sławno

LKK LUKS Sławno oraz Przemek Gierczak przeszli właśnie taką drogę ze swoim wyścigiem wielu znanym jako „Sandstone MTB Race”. W 2013 roku rozegrany został tam finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W 2014 na tej samej trasie odbył się finał Pucharu Polski w cross country. Naturalnym krokiem było przyznanie praw do imprezy mistrzowskiej.

Zawody rozegrane zostaną w dniach 17-19 lipca 2015, a rywalizacja oprócz cross country w formule olimpijskiej obejmie także eliminatora oraz sztafetę.

Także jeśli jesteś organizatorem i myślisz o MP w przyszłości, to najpierw pomyśl o PP. W przeciwnym razie drzwi mogą być dla Ciebie zamknięte.

A ekipie LKK LUKS Sławno gratulujemy jednocześnie licząc na zawody nie tylko o wysokim poziomie sportowym, ale także organizacyjno-promocyjnym!!!

COMMENTS

DISQUS: 0