Kalendarzowy updejt – dobrze zaplanuj ten weekend!

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – dobrze zaplanuj ten weekend!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trudno powiedzieć jak długo będzie trwać taka fajna wiosna tej jesieni. Tym bardziej warto skorzystać, że w zbliżający się tak zwany długi weekend będzie sporo okazji do tego, żeby się ruszyć.

Cross country

Tu nasze spojrzenia idą przede wszystkim w kierunku Łodzi  i Lasu Łagiewnickiego, gdzie w niedzielę Cyklomaniak organizuje XX Wyścig Niepodległości, a dwa dni później, 11 listopada, rozegrany zostanie finał mini cyklu Whistle Masters XC Cup, który organizowany jest przez MTB Opoczno.

(Mini) Maraton

W Osiecznej we wtorek (11.11) rozegrany zostanie już tradycyjnie finał Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Mini maraton, bo dystanse takie sobie – pętla liczy 15 km. Można pojechać ją jeden raz albo dwa.

Przełaje

Tu oczywiście dzieje się najwięcej. Przede wszystkim w sobotę Mistrzostwa Europy w niemieckim St. Wendel. Po raz ostatni ME rozegrane zostaną bez elity mężczyzn. Od 2015 roku ścigać będą się wszystkie kategorie. W tym roku Polskę reprezentować będzie tylko Szymon Sajnok w juniorach. Prawdopodobnie też wystartuje kilku mastersów w niedzielnych ME Mastersów. Nad Wisłą przełaje w sobotę w Bieganowie, w niedzielę w Zielonej Górze, a w niedzielę „Godzina w piekle” w Lublinie. Wszystkie wymienione zawody to kolejne serie Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Organizatorzy cyklu Legia MTB Maraton zapraszają w sobotę do Wesołej na wyścig przełajowy skierowany do amatorów jak i zawodników z licencjami. Z kolei UKS Wygoda zaprasza do Białegostoku w sobotę na Mistrzostwa Podlasia w kolarstwie przełajowym.

W niedzielę także kolejny wyścig Superprestige w belgijskim Ruddervoorde.

Kibicuj przez godzinę

Tak, równo godzinę będzie trwać w sobotę w Pruszkowie próba pobicia rekordy w jeździe godzinnej. Start o 13.00. Wstęp bezpłatny. Więcej do poczytania tu.

A może coś takiego:

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/MagdalenkaCycling/photos/a.694431897266652.1073741826.447712368605274/807747815935059/?type=1/” width=””/]


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0