Wyniki – 25 – 26 października 2014

HomeWynikiWarszawski Klub Kolarski

Wyniki – 25 – 26 października 2014

Miniony weekend nie przyniósł zbyt wielu zawodów, co zaowocował przyzwoitą frekwencją na tych, które się odbyły. Sezon przełajowy w pełni, za dwa tygodnie Mistrzostwa Europy, więc teraz jest moment na ostatnie sprawdziany formy.  Nasi błotniacy w sobotę ścigali się w Hucisku.

Puchar Hotelu Orle Gniazdo i Firmy Viking Sport – Hucisko

Wśród juniorów po raz kolejny wysoką formę potwierdził Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy). Wśród elity walkę o podium rozegrali zawodnicy Mexller – Wojciech Halejak oraz Bartosz Pilis, który jest jeszcze orlikiem. Wśród kobiet kolejny raz na najwyższym stopniu podium stanęła Olga Wasiuk (MG LKS Błękitni Paula-Trans). Wśród juniorek rywalek raczej nie ma Anna Tomczyńska (Koźminianka Koźminek). W kategoriach masters najszybszymi byli Mirosław Bieniasz (KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike) oraz Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski).

junior

Juniorzy

kobiety

Kobiety open

masters

Masters

elita

Elita

Whistle XC Masters Cup – Łagiewniki

Łódzki Las Łagiewnicki będzie w najbliższych tygodniach gościć kolarzy aż trzy raz. Pierwszy był w miniony weekend, gdzie dzięki dobrej promocji i przychylnej pogodzie na starcie stanęło w sumie ponad 130 osób. Wśród mężczyzn najszybszy był Łukasz Staszko (Maxxbike Team), który finiszował przed Jarosławem Ziółkowski (Kettler Bike Team) oraz Sławomirem Dziwiszem (Fil Bike Rzeszów). Wśród kobiet walka rozegrała się między Kingą Janiak (Maxxbike Team) oraz Anną Urban. Trzecie miejsce zajęła Marta Mikołajczyk (Crazy Racing Team).

open

Mężczyźni – Elita – 5 okrążeń

kobiety

Kobiety open

Miniony weekend to także ostatecznie zakończenie sezonu MTB na świecie. Jak co roku te ostatnie wyścigi to Crocodile Trophy oraz Brasil Ride. W tym pierwszy triumfował Greg Saw z Australii. Z kolei w Brazylii na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej holendersko czeski duet – Hans Becking / Jiri Novak, czyli ekipa Barta Brentjensa.

crocodile trophy

Klasyfikacja generalna Crocodile Trophy 2014

brasilride

Klasyfikacja generalna Brasil Ride 2014

Jeśli chodzi o arenę międzynarodową, to w Kanadzie rozegrany został krajowy czempionat w kolarstwie przełajowym. Mistrzynią Kanady została Catherine Pendrel broniąc tytułu sprzed roku. Warto przypomnieć, że Pendrel to aktualna Mistrzyni Świata w kolarstwie górskim.

COMMENTS

DISQUS: 0