Wyniki – 18 – 19 października 2014

HomeSportWyniki

Wyniki – 18 – 19 października 2014

Puchar Świata CX – Valkenburg

W holenderskim Valkenburg ruszył Puchar Świata w przełajach, który od lat prawie dwóch jest bardzo pechowy dla wielkiego faworyta jakim jest Sven Nys. Więcej o tym można poczytać na cyclo-cross.pl. Niegościnny okazał się gospodarz, Lars van der Haar, który wygrał wyścig. Warto odnotować, że na starcie stanęło dwóch Polaków – Mariusz Gil oraz Remigiusz Gil. Ten pierwszy wraca do zdrowia po upadku w Szwajcarii i musiał zadowolić się odległym 36 miejscem miejscem i dublem. Remigiusz z kolei wyścigu nie ukończył. Wśród kobiet najszybsza była Katherine Compton. Wyścig do obejrzenia na żądanie na kanale UCI na YT.

U23

u23

Kobiety

kobiety

Elita

elita

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Turośl

Nad Wisłą druga runda Pucharu Polski rozegrana została na Podlasiu w miejscowości Turośl. Wśród juniorów najszybszy był Szymon Sajnok (Cartusia Kartuzy), w mastersach Michał Józkowicz (Błękitni Koziegłowy Paula Trans). W najważniejszych kategoriach czyli elicie kobiet oraz mężczyzn triumfowali Olga Wasiuk (Błękitni Koziegłowy Paula Trans) oraz Bartosz Pilis (Mexller Team).

junior

masters

kobiety

elita

GODZINA W PIEKLE Grand Prix Ziemi Lubelskiej w kolarstwie przełajowym

Niedziela to z kolei pierwsza (z trzech) eliminacji „Godziny w piekle” – mini cyklu organizowanego w Lublinie i okolicach, który pokazuje, że wystarczy odrobina determinacji żeby zrobić coś dobrego dla przełaju w Polsce. Podium w Lublinie prawie takie samo jak dzień wcześniej w Turośli. W juniorach ponownie najszybszy Szymon Sajnok (Cartusia Kartuzy), wśród kobiet Olga Wasiuk (Błękitni Koziegłowy Paula Trans). Tylko wśród mężczyzn przetasowanie. Tym razem na najwyższym stopniu podium Wojciech Halejak (Mexller).

junior

kobiety

elita

MTB Krokowa

W Krokowej, kaszubskiej miejscowości znanej kolarzom m.in. dzięki edycjom Skandii na zamknięcie sezonu został rozegrany wyścig „MTB Krokowa” organizowany przez Krokowskie Centrum Kultury zebrało na starcie czołówkę pomorskiego MTB. Nie jest niespodzianką, że najszybszy był Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Aptekagemini.pl). Podium dopełnili Krzysztof Krzywy (Hotel Cztery Brzozy) oraz Sebastian Cylkowski (ASE Team). Najszybszą zawodniczką była Sabina Rafalska (Nexus Team).

Clipboard15

poland bike xc ursynów kopa cwila

Poland Bike XC – Ursynów

Patrząc na wyniki z Kopy Cwila można się pokusić o stwierdzenie, że Grzegorzowi Wajsowi udało się na starcie zgromadzić dużo więcej kobiet niż w ostatnich latach startowało w elicie na MP. Wśród mężczyzn także imponująca frekwencja, bo aż 113 osób. Brawo! A najszybsi to Monika Wrona (Mybike.pl) oraz Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles.com).

Kobiety

k

Mężczyźni

m

zdjęcie tytułowe: Corrado s.c.

COMMENTS

DISQUS: 0