Kalendarzowy updejt – powinieneś!

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – powinieneś!

Nie da się ukryć, że to koniec sezonu MTB. Sezonu na ściganie, kiedy MUSISZ iść w trupa na zawodach, MUSISZ wyjechać ileś tam generalek i innych ogórków. Teraz MOŻESZ sobie wyluzować. W sumie to nawet POWINIENEŚ, bo nie można cały czas jechać na najwyższych obrotach. Opcji na „MUSISZ” w ten weekend jak na lekarstwo.

Na koniec sezonu Grzegorz Wajs zwraca się ku esencji kolarstwa górskiego czyli cross country. W niedzielę na warszawskiej Kopie Cwila odbędzie się Poland Bike XC. Warto skorzystać z tej opcji! Z kolei na północy kraju maraton na relatywnie krótkim dystansie – MTB Krokowa – liczącym 37,5 km. Ciekawostką jest, że jest to impreza w 100% dla amatorów (nie jest wpisana do kalendarza PZKol / OZKol), na podium do zgarnięcia w sumie kilka tysięcy złotych w gotówce!

MTB na świecie

Kolarskie dożynki trwają w najlepsze. Właśnie dobiegają końca etapówki Langkawi Challenge oraz Bridge Cape Pionner Trek, a zaraz zaczną się kolejne dwie – Crocodile Trophy oraz Brasil Ride. Nie mniej jednak pewną część zawodników cross country w najbliższy weekend będzie można zobaczyć w Baku (Azerbejdżan), na tzw. „test event”. W przyszłym roku w tej lokalizacji rozegrane zostanie coś co można nazwać Igrzyskami Europy (European Games).

Ciekawostką jest finał cyklu „City Mountainbike„, który rozegrany zostanie w Utrechcie, na który składają się zarówno wyścigi XCC, jak i XCE. Warto rzucić okiem na samą stronę internetową, która jest bardzo dobrze zaprojektowana, a lista zawodników w klasyfikacji pokazuje, że tego rodzaju formuła się sprawdza, przynajmniej w Holandii.

Przełaje

Na naszym podwórku drugi weekend z kolarstwem przełajowym. Tym razem na podlasiu, w miejscowości Ptaki druga eliminacja Pucharu Polski. Z kolei w niedzielę pierwsza eliminacja „Godziny w piekle”, która rozgrywana będzie bodajże już trzeci rok z rzędu.

Miłośnicy oglądania przełajów na wysokim poziomie też będą mieli co robić – w holenderskim Valkenburg rozpoczyna się Puchar Świata w kolarstwie przełajowym. Relacja wideo i na żywo na kanale UCI na YT. To, że kolarstwo przełajowe w krajach beneluxu ma wieloletnie tradycje jest dla wielu z nas rzeczą oczywistą. Są jednak takie wyścigi, które o tym w szczególności przypominają. We wtorek w Holandii Kiremko Nacht van Woerden. Nocny, a raczej wieczorny wyścig przy sztucznym oświetleniu, który rozgrywany jest od 40 (!!!) lat.

 

COMMENTS

DISQUS: 0