[PR] Polacy na Canyon Roc d’Azur Marathon

HomeINFORMACJE PRASOWEJBG-2

[PR] Polacy na Canyon Roc d’Azur Marathon

W miejscowości Frejus w południowej Francji, na pięknym Lazurowym Wybrzeżu zakończyła się europejska część prestiżowego, międzynarodowego cyklu UCI Marathon Series. Roc Marathon to część wielkiego, kilkudniowego festiwalu rowerowego składającego się z wyczynowych zawodów sportowych w różnych odmianach kolarstwa MTB, jak również z wielkiej wystawy sprzętu rowerowego, gdzie nie mogło zabraknąć żadnej szanującego się marki rowerowej. Większość topowych firm udostępniała swój najnowszy sprzęt do testów dla wszystkich chętnych, m.in. rowery 27.5″, „fat bike”, repliki teamowych rowerów, na których ścigają się gwiazdy kolarstwa.

W prestiżowym Roc Marathonie na niesamowicie wymagającej, interwałowej trasie na dystansie 83km. pojawili się reprezentanci Polski z teamów MTB: Kross Racing Team i JBG 2. Wśród kobiet wygrała reprezentantka Francji Helene MARCOUYRE (04:42:14). Michalina Ziółkowska z Krossa, lekko poturbowana po kilku upadkach na zdradliwych, skalistych zboczach zajęła 4 miejsce ze stratą 9 minut do zwycięzcy, po blisko 5godz. walce z trasą.

Wśród mężczyzn klasą dla siebie był Francuz Maxime Marotte, który pokonał niesamowitego Szwajcara Sausera. Bartłomiej Wawak z JBG2 nie utrzymał miejsca w pierwszej 10 i po upadku na trasie musiał się wycofać z rywalizacji na 60tym km trasy. W tej sytuacji najlepszym z Polaków okazał się kolega klubowy Wawaka – Piotr Brzózka, który ukończył maraton na 18 pozycji.

Wyniki

Mężczyźni:
1. Maxime Marotte (FRA), 3h34’14’’
2. Christoph Sauser (SUI),+4’30’’
3. Martin Fanger (SUI), +4’35’’
Kobiety:
1. Helène Marcouyre (FRA), 4h42’’14
2. Mary McConnelough (USA), +1’’
3. Fanny Bourdon (FRA), +3’55’’

Tydzień wcześniej w zawodach tego samego cyklu UCI Marathon Series: Extreme Loue w Ornans Michalina Ziółkowska zajęła 5 miejsce. Walcząc do końca na krętych singlach i stromych, śliskich zjazdach przesunęła się z 8 na 5 miejsce w końcówce 65km dystansu.

Wyniki Elita Kobiet
1. Margot Moschetti (Fra) 3:36:46
2. Sabine Sommer (Aut) +0:03:28
3. Christina Kollmann (Aut) +0:07:29
4. Coralie Redelsperger (Fra) +0:07:45

COMMENTS

DISQUS: 0