BLU Cersanit Team Refleks udanie kończy sezon

HomeRóżności

BLU Cersanit Team Refleks udanie kończy sezon

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Wydaje się, że ledwo wczoraj pisaliśmy o naszych nowych zawodnikach, o początku sezonu, pierwszych startach… a to już po sezonie! :) Trzeba to podkreślić, po bardzo udanym sezonie!

Drużyna w swoich startach miała za zadanie skupić się głównie na „domowym” cyklu Maratonów Kresowych, a celem było oczywiście zwycięstwo w drużynowej Klasyfikacji Generalnej i zdobycie jak największej liczby generalek indywidualnych. Pełna mobilizacja zawodników nastąpiła na ostatnim maratonie cyklu – w Mielniku. BCTR wygrywał w zasadzie cały sezon, ale nie było mowy o odpuszczeniu na koniec. Walczyliśmy do końca!

DSC00570

W zasadzie pełen skład stawił się na stracie pod Góra Zamkową. I Mielnik zapisaliśmy także na nasze zwycięskie konto, zajmując pierwsze miejsce drużynowo na dystansie Maraton! W Półmaratonie drużyna spisała się także doskonale zajmując najniższe miejsce na podium.

Indywidualnie świetnie pojechali Jacek Tomczak i Łukasz Milewski zajmując 5 i 6 miejsce Open, a także stając na podium w kategorii Orlik. Wśród Juniorów wygrał natomiast Piotr Bagiński zajmując doskonałe 18 miejsce Open. W Elicie tuż za podium byli Paweł Niechwiedowicz i Andrzej Ulman, zajmując odpowiednio 10 i 11 miejsce Open. Natomiast w kategorii Elita Plus na 3 miejscu zameldował się Paweł Błachucki (14 open), tuż za podium Adam Ptasiński (19 Open). Wśród Pań niezawodna Izabela Kłosowska zajęła 2 miejsce.

Na Półmaratonie najwyżej, na 6 miejscu Open zameldował się Bartosz Jechanowski. Stanął też na 3 stopniu podium wśród Juniorów. Świetnie pojechał także Super Master Franciszek Rogalski, zajmując 3 miejsce w swojej kategorii (30 miejsce Open).

Mielnik to to także już tradycyjne miejsce na zakończenie Maratonów Kresowych i dekoracji w klasyfikacjach generalnych za cały cykl. Najważniejszym wydarzeniem dla drużyny była dekoracja i zwycięstwo drużynowe na dystansie Maraton. Tak, cel został osiągnięty, BLU Cersanit Team Refleks został najlepszą drużyną Maratonów Kresowych w sezonie 2014! :D Wygraliśmy 11 z 15 edycji i ostatecznie z przewagą prawie 400 pkt stanęliśmy na pierwszym miejscu podium przed Sprint SBR Bank Team i trzecim na podium Mistralem Białystok.

DSC01602

W Półmaratonie podium także zagościło naszą drużynę, tym razem na miejscu drugim. Rywalizację wygrała Bliska Team Białystok, a podium na trzecim miejscu zostało uzupełnione przez AGR Podlasie.

Indywidualnych sukcesów i obecności na podium w klasyfikacjach generalnych było także wiele. Największym sukcesem okazało się podium w Klasyfikacji Generalnej Kobiet na dystansie Maraton … które Nasze dziewczyny zapełniły w całości! Najlepszą w sezonie 2014 była oczywiście Królowa Podlaskiego MTB – Izabela Kłosowska. Na drugim miejscu podium zameldowało się Doświadczenie, czyli Agnieszka Nowiczkow. Podium uzupełniła Aleksandra Zinówko. Najpełniejsze i najpiękniejsze podium BCTR w całym cyklu! :)

DSC01583

Pozostałe wyniki zawodników BCTR w Generalce Maratonów Kresowych sezonu 2014 na dystansie Maraton, w kolejności zajmowanej w Open:

Paweł Niechwiedowicz – 5 Open, 2 Elita

Jacek Tomczak – 7 Open, 2 Orlik

Artur Jackiewicz – 8 Open, 3 Elita

Tomasz Bakunowicz – 15 Open, 6 Elita

Adam Ptasiński – 17 Open, 4 Elita Plus

DSC01546

Na dystansie Półmaratonu najlepszym zawodnikiem BCTR okazał się Bartosz Jechanowski, zajmując 2 miejsce Open! Wygrał też swoją kategorię Junior. Na piątym miejscu w tej kategorii był Ernest Greś. Podium w swojej kategorii Elita zdobył także Krzysztof Serafiński, zajmując miejsce 3 i będąc 10 Open. Do końca walczył o 3 miejsce w kategorii Super Master Franciszek Rogalski… i ostatecznie je wywalczył!

DSC01308

Maratony Kresowe zakończyły się udanie, ale tak naprawdę sezon kończyliśmy tydzień później w Istebnej na ostatnim wyścigu z cyklu MTB Marathon. Jak się okazało nie tylko ostatnim w sezonie 2014, ale historycznie najprawdopodobniej ostatnim maratonie cyklu organizowanego przez GG Promotion. Bo trudno uwierzyć w zawieszenie cyklu tylko na dwa czy trzy sezony :( Ledwo zaczęliśmy startować i smakować góry w wydaniu „pure MTB”, a już trzeba o tym zapomnieć. Pewnym pocieszeniem jest zapowiedź zorganizowania w przyszłym sezonie „dużego”, pojedynczego maratonu w Karpaczu. Zobaczymy…

DSC02417

Istebna dla większości naszych zawodników była dużym wyzwaniem. Górskie maratony to „całkiem inna bajka” dla niedoświadczonych w większości w górach zawodników. Okazało się, że drużyna podołała wyzwaniu :)

Niezawodna Iza Kłosowska wygrała ten maraton wśród kobiet! Na pierwszym miejscu podium stanęła także w swojej kategorii K2. Na trzecim miejscu kategorii K3 stanęła natomiast Agnieszka Nowiczkow. Z Panów najwyżej Open zameldował się Wiktor Gindorowicz jako 26 i 13 w kategorii M2.

Drużyna nie startowała dużo w cyklu MTB Marathon, tym większe było nasze zaskoczenie, gdy okazało się że drużynowo zajęliśmy 4 miejsce w Klasyfikacji Generalnej na dystansie Mega, a wiec tuż za podium! Takiego sukcesu w maratonach górskich nie oczekiwaliśmy :)

Indywidualnie w klasyfikacjach generalnych największy sukces odniosła… oczywiście Iza Kłosowska. Zajęła 3 miejsce Open i stanęła na 2 stopniu podium w swojej kategorii K2.

DSC03152

Agnieszka Nowiczkow natomiast w kategorii K3 zajęła 4 miejsce. Zapunktował także nasz młody zawodnik – Piotr Bagiński, zajmując także 4 miejsce, tuż za podium w kategorii M1.

Sezon startowy 2014 uznajemy za zamknięty. Sezon bardzo udany, pełen sukcesów, spełnionych oczekiwań i osiągniętych celów. Teraz BLU Cersanit Team Refleks przechodzi do fazy… planowania następnego sezonu. Do zobaczenia na trasach zawodów w przyszłym roku! :)

20140930_082449

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0