Wyniki – 4 – 5 października 2014

HomeWynikiRóżności

Wyniki – 4 – 5 października 2014

Puchar Polski w Maratonie MTB / Skandia Maraton – Kwidzyn

PP XCM

Puchar Polski dobiegł końca. Był jaki był, wygrał najlepszy. Nawet gdyby był rozgrywany na ciężkich górskich trasach to raczej na 95% na pierwszym miejscu podium zobaczylibyśmy zawodnika w biało czerwonym stroju z napisem JBG-2. Na pewno na trasach jakie są obecnie zyskują tacy zawodnicy jak Krzywy czy Korc. Trzymamy kciuki za to by w przyszłości zawody PP były na tyle prestiżowe by zaglądali na nie zawodnicy z poza naszego kraju.

pp

GRAND FONDO

Grand Fondo w tym sezonie było podporządkowane Andrzejowi Kaiserowi, coraz więcej słychać głosów w peletonie, że inni zawodnicy pójdą jego śladami i nie wyrobią licencji w nowym sezonie. Trudno im się dziwić, przepis 1.2.019 jest jakąś parodią. Związek pokazał w tym sezonie totalny brak przygotowania do jego wprowadzenia, pomijający przy tym jakikolwiek głos środowiska zainteresowanych.

grand

Najszybsza z kobiet była Katarzyna HENDRZYK-MAJEWSKA – DUDA-CARS RYBCZYŃSKI MTB TEAM, której udało się wyprzedzić zawodniczki startujące z licencjami.

MEDIO

Przed sezonem w ciemno obstawiałbym, że na tym dystansie w Elicie będzie najlepszy Bartek Kołodziejczyk, początek sezonu w jego wykonaniu jednak nie był najlepszy. Później jakby za dotknięciem magicznej różdżki coś się odmieniło i końcówka sezonu do zdecydowana zwyżka formy u Bartka i powrót na pierwsze miejsce w generalce. W M3 Pierwsze dwa miejsca dla północy: Cezary Mrozowicz z Nexusa i Michał Junik czyli Lew Lębork. Brat naszej najlepszej kolarki górskiej, Michał Włoszczowski na trzecim miejscu

medio

Najszybszą kobietą na tym dystansie była Aleksandra Zabrocka – MLKS Baszta Bytów

MTB Marathon – Istebna

GIGA

W Istebnej oprócz finału MTB Marathon swój finał miał także cykl InterSport Marathon, stąd obecność Karela Hartla, znanego bywalca na najcięższym z polskich maratonów. W wynikach brakuje Adriana Brzózki, nie znam szczegółów, ale podejrzewam, że to przez nasz ulubiony przepis ;) Swoją drogą ciekawe, czy przepis ten dotyczy zawodników z zza granicy startujących w kraju, w którym ten przepis obowiązuje… hmmm…

W generalce na Giga zarządzili bracia SWAT, ( to znaczy prawie zarządzili bo spojrzałem na złą generalkę… Najlepszy był rzecz jasna Dominik Grządziel) którzy w tym roku oprócz wyścigów MTB upodobali sobie długodystansowe zmagania w triathlonie.

giga

Najszybsza kobieta to DASA SVERAKOVA – CYKLOTRENINK.COM

MEGA

Na mega heroiczny (chociaż pewnie jego lekarz powie co innego) bój stoczył Michał Bogdziewicz, któremu dopiero co pozrastały się kości po złamaniu ręki. Najwyższy stopień podium obroniony. W elicie Tomasz Dygacz wygrywa o kilka punktów z Łukaszem Derheldem.

mega

Najlepszą kobietą była – Izabela Kłosowska – BLU CERSANIT TEAM REFLEKS

Kaczmarek MTB Electric – Wolsztyn

Clipboard06

Marek Konwa w ramach poprawin po weselu ustrzelił najwyższy stopień podium w Wolsztynie. Gratulacje – masz zdrowie ;)

Najszybszą kobietą była Małgorzata Zellner – EURO BIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM

Bike Maraton – Świeradów Zdrój

GIGA

(Punktacja generalki jest słabo czytelna na stronie cyklu bo co innego mówi punktacja w kategorii, a co innego OPEN, dla mnie ważniejsza jest zawsze open i tą właśnie się kierowałem) Piotr Kurczab robił co mógł by zwyciężyć w generalce, podczas nieobecności Bartka Janowskiego, spowodowanej kontuzją. Punkty uzbierane w początkowej fazie sezonu wystarczyły Bartkowi. Zawodnik Romet MTB Team już wznowił i treningi i mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie zobaczymy go ponownie w akcji. Trzecie miejsce na podium generalki dla Bogdana Czarnoty.

giga

MEGA

mega

Najszybszą kobietą była Sabina Rzepka – GK CYKLOSPORT BOLESŁAWIEC

Grand Prix WLKP. w Maratonach MTB – Łopuchowo

Clipboard09

Najszybsza kobieta to Marta Gogolewska – Gogol MTB Team

Garmin MTB Series Kąty Rybackie 2014

Clipboard10

Mazovia MTB Marathon – Nowy Dwór Mazowiecki

Giga

giga

Najlepszą wśród kobiet była Urszula Luboińska – BDC Retro MTB Team

Mega

Kobiety

mega kobiety

Mężczyźni

mega men

AZS MTB CUP – ZABRZE

kobiety

elita

 

foto – Nexus Team.

 

 

 

COMMENTS

DISQUS: 0