[PR] Finał Skandia Maraton Lang Team 2014 za nami

HomeINFORMACJE PRASOWEJBG-2

[PR] Finał Skandia Maraton Lang Team 2014 za nami

Około tysiąca kolarzy wystartowało w finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie. Najlepsi na dystansie Grand Fondo okazali się Bartłomiej Wawak i Katarzyna Hendrzyk-Majewska.

W tym roku kolarstwo w Polsce w sposób szczególny zasłużyło na taki dzień, na takie fetowanie wszystkich sukcesów – mówił burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak. Bo też finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team okazała się niezwykłym kolarskim świętem. Dopisało właściwie wszystko – pogoda, kibice i oczywiście uczestnicy, których na starcie pojawiło się około tysiąca. Jedni jechali po to, by się bawić, inni walczyli o zwycięstwo. Trasa była płaska, a ponieważ narzuciliśmy dość mocne tempo, wyścig był szybki – przyznał na mecie dystansu Grand Fondo Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team). Szybki, a nawet bardzo szybki, bo najlepsi pokonali 77-kilometrową trasę w nieco ponad dwie godziny. Wśród mężczyzn zwyciężył właśnie Wawak, wśród kobiet Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Duda-Cars Rybczyński MTB Team). Nie spodziewałam się tego sukcesu. Tak naprawdę przygodę z rowerem rozpoczęłam w tym sezonie, można powiedzieć, że jestem początkująca – przyznała uśmiechnięta zwyciężczyni. Ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski cieszyli się natomiast Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Karolina Kozela (Cyclo Trener Team).

Jako pierwsi na metę przy kwidzyńskiej katedrze wpadli uczestnicy Rodzinnej Parady. Uśmiechnięte maluchy poznawały kolarstwo z perspektywy fotelików i przyczepek. A także z podium, na którym odbierały pamiątkowe nagrody. Później pojawili się tam zwycięzcy dystansu Mini Sławomir Spławski (Oborniki) i Zofia Rzeszutek. Pogoda była idealna do ścigania, przeszkadzał jedynie wiatr, ale wówczas chowałam się za rywalami – mówiła zawodniczka Baszty Bytów.

Na dystansie Medio najlepsi byli Daniel Formela (NEXUS Team) oraz Aleksandra Zabrodzka (Baszta Bytów). Świetnie zaprezentował się Czesław Lang, który w swojej kategorii zajął czwarte miejsce. Przy takiej pogodzie trudno było siedzieć na mecie i czekać na zawodników. Wystartowałem i jechało się świetnie – mówił Dyrektor Generalny Skandia Maraton Lang Team. Kibice mogli dopingować także brązową medalistkę mistrzostw świata w kolarstwie szosowym Agnieszkę Skalniak. Nie mam już żadnych startów w tym sezonie, postanowiłam więc wykorzystać maraton trochę treningowo. Atmosfera była wspaniała. Oby takich imprez było więcej – powiedziała znakomita polska juniorka.

Kwidzyński finał na długo pozostanie w pamięci kibiców. Rośnie popularność kolarstwa, jest wielkie zainteresowanie jazdą na rowerze. W Skandia Maraton Lang Team wszyscy doceniają organizację przeniesioną z Tour de Pologne. Tu jest co prawda inny rower, ale oprawa jest bardzo zbliżona – mówi Lang. Z tego jak rozwija się impreza zadowolony jest Paweł Ziemba, Prezes Skandia Życie. Z roku na rok mamy więcej uczestników z miast, w których startujemy. Zabiegamy właśnie o tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z rowerem. Chcemy ich namówić do aktywnego wypoczynku i umożliwić start w profesjonalnych warunkach – tłumaczy Ziemba. Kwidzyn to w ogóle sportowe miasto – dodaje Krzysztofiak – mnóstwo ludzi jeździe na rowerze, biega, uprawia nordic walking. Często w koszulkach Kwidzyn Moje Miasto – cieszy się burmistrz.

Cieszyła się również Sabina Rogowska, której film zwyciężył w konkursie Camera Maraton, a sama zawodniczka zdobyła nagrodę główną – Jeepa Compass. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali zegarki Festina, odżywki Vitarade, okulary Superdry i stroje Quest. Firma Quest ufundowała także specjalną nagrodę dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji generalnych, a była nią wspaniała bluza kolarska.

COMMENTS

DISQUS: 0