[PR] Cykl Garmin MTB Series 2014 za nami!

HomeINFORMACJE PRASOWE

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Finałem w Kątach Rybackich, zakończyła się pierwsza edycja cyklu maratonów rowerowych
Garmin MTB Series 2014. Cały cykl składał się z 3 etapów, a podczas finału, który odbył się 5
października na Mierzei Wiślanej towarzyszyły piękne, sportowe emocje oraz rywalizację na

1. Natalia Chernova

Przez cały cykl najwięcej emocji dostarczała nam zacięta rywalizacja dwóch zawodników na
dystansie MAXI, a dokładniej rywalizacja Krzysztofa Krzywego (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk) i
Przemysława Ebertowskiego (King Oscar Gniewino). Każdy z wyścigów kończył się wspaniałym
i zaciętym finiszem tych dwóch panów. Klasyfikacją generalną cyklu była suma czasów
wszystkich etapów, a po dwóch wyścigach Krzywy miał zaledwie jedną sekundę przewagi. Finał
wygrał Ebertowski, ale nie zdołał on nadrobić sekundy ponieważ obaj zawodnicy wjechali na metę
z tym samym czasem, co świadczyło o tym, że zwycięstwo w całym cyklu odniósł Krzysztof
Krzywy. Trzecie miejsce z sześciominutową startą zdobył Wojciech Woźniak (Hotel Cztery
Brzozy Gdańsk).

Klasyfikacja generalna całego cyklu na dystansie MIDI zakończyła się zwycięstwem Pawła
natomiast na trzecim miejscu znalazł się Łukasz Ostachowski. Wśród kobiet pierwsze miejsce
przypadło Marzenie Janczarskiej, drugie Oli Miszkiel, a najniższy stopień podium Iwonie
Sawickiej (XTrainer.pl).

Na dystansie MINI po trzech wyścigach najlepszy okazał się Bartosz Koniuszewski (MTB
Oldschool Gdańsk Winaar.com), drugie miejsce wywalczył Mariusz Pawlik (bikeWorld.pl), trzeci
był Grzegorz Paradowski. Najlepszą z kobiet okazała się Anna Kaczmarek (Oldschool MTB
Gdańsk), drugie miejsce wypracowała Renata Łukasik, natomiast trzecie Agnieszka Kubik.
Po dekoracji rozegrany został długo wyczekiwany konkurs „kto pierwszy ten lepszy”, w którym
główną nagrodą był rower górski Giant Talon. Dodatkowo wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli 3
etapy Garmin MTB Series 2014 otrzymali niespodziankę – koszulkę kolarską finishera!
Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin MTB Series, który
odbędzie się w terminach: 20.09.2015, 27.09.2015 i 04.10.2015.

Garmin MTB Series to nowa impreza w formule maratonu MTB na północy Polski, która odbędzie się na przełomie września i października 2014 roku. Dostępne dystanse to „MINI” (od 15 km do 25 km), „MIDI” (od 30 km do 50 km) i „MAXI” (od 45km do 75km). Organizatorem Garmin MTB Series Gdańsk jest firma LaboSport Polska s.c.

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.