Dodane do kalendarza 10/2014

HomeZapowiedzi

Dodane do kalendarza 10/2014

Wydawałoby się, że zbliżająca się jesień to będzie ten czas, kiedy będzie można odsapnąć od startów, ścigania, a przyjdzie czas na roztrenowanie i zwykłe przejażdżki. Nic bardziej mylnego. Jak się okazuje oferta na zbliżającą się jesień, a nawet zimę(!!!) jest bogata, a kolejne imprezy wyrastają jak grzyby po deszczu.

CX czyli przełaje

Przede wszystkim przełaje. O tym jest osobny wpis, ale żeby nasz kalendarz był kompletny, to ten o nazwie „PZKol” został uzupełniony o wspomniane wyścigi. Imponujące jest jak prężnie działa komisja przełajowa przy PZKol. Począwszy od drugiego weekendu października, aż do lutego co weekend są zawody!

XC czyli cross country

  • Na jesieni na mapie debiutuje Whistle Masters XC Cup, taki przedsmak tego, co może się wydarzyć w przyszłym roku. Na początek trzy terminy w dwóch lokalizacjach:
    Tomasz Mazowiecki – 12.10.2014
    Łódź – 26.10.2014
    Łódź – 11.11.2014

Oprócz tego dwie pojedyncze imprezy – w Łodzi w dniu 9. listopada odbędzie się jubileuszowy XX Wyścig Niepodległości. Z kolej Grzegorz Wajs zaprasza na XC na warszawską Kopę Cwila w dniu 19. października.

XDU czyli co?

Cross duathlon. Jest moda na triathlony, zimowe, letnie, ale też jest coś pomiędzy. Tu mamy połączenie dwóch dyscyplin – rower górski oraz bieg. W przypadku imprezy, która będzie w najbliższą sobotę w Poznaniu na początek sprint 4 km, potem 18 km na rowerze górskim i żeby było mało, to na dobicie jeszcze 2 km sprintu do mety. Warto spróbować.

COMMENTS

DISQUS: 0