Wyniki – 20 – 21 września 2014

HomeWynikiKross Racing Team

Wyniki – 20 – 21 września 2014

grand prix mtb - maja race - jelenia góra trophy - emil lindgren xco

Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska Race

O tym jak było w Jelenim okiem tego, którego tam nie było możecie przeczytać tu. Jeśli chodzi o rywalizację sportową, to prym przez cały weekend wiedli zawodnicy Giant / Liv PRO XC. W sobotę w XCC triumfowała Maja Włoszczowska oraz Emil Lindgren. W niedzielę w XCO Maję znów dopadł pech i musiała spory fragment rundy biec z przebitym kołem do boksu technicznego. Wyścig wygrała Jolanda Neff. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Anna Szafraniec, a na miejscu czwartym Maja Włoszczowska.

Wyścig mężczyzn to niespotykane na naszym podwórku show w wykonaniu światowej czołówki. Także tym razem najszybszy był Emil Lidgren. Najszybszym Polakiem był Marek Konwa, który został sklasyfikowany na 8 miejscu i jak sam mówi, to był jego ostatni start w tym sezonie.

KOBIETY

kobiety

MĘŻCZYŹNI

mezczyzni

————————————————————————————————————————————————-

PUCHAR MAZOWSZA MTB – URSYNÓW

Na warszawskiej Górze Kazoorze rozegrany został finał Pucharu Mazowsza. Bardzo licznie obsadzone były kategorie dziecięce i młodzieżowe, ale to wyścig elity mężczyzn przyciągnął największą uwagę. Najszybszym zawodnikiem był Radosław Rękawek (Kross Racing Team), który także triumfował w ogólnej klasyfikacji całego cyklu. Najszybszą kobietą była Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki.

elita

————————————————————————————————————————————————-

PUCHAR TARNOWA

Czekamy na wyniki…

————————————————————————————————————————————————-

SWISS EPIC

Tegoroczny Swiss Epic pełen niespodzianek. Każdego dnia praktycznie odpadali kolejni faworyci z Nino Schurterem oraz Jaroslavem Kulhavym na czele. Ostatecznie wyścig wygrał zespół Stockli BIXS w składzie Lukas Buchli oraz Mathias Fluckiger. Relacje z poszczególnych etapów do przejrzenia tu, a galeria z wyścigu tu.

Clipboard03

————————————————————————————————————————————————-

BIKE MARATON – POLANICA ZDRÓJ

Przedostatnia edycja cyklu Macieja Grabka to już ostanie szlify w klasyfikacji generalnej. Za dwa tygodnie finał w Świeradowie. Tym razem najszybszym zawodnikiem był Bogdan Czarnota (Kross Racing Team). Kolejno linię mety przekroczyli Michał Ficek (Cyclo Trener) oraz Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra). Warto przypomnieć, że wielkim nieobecnym jest Bartosz Janowski (Romet MTB Team), który na zawodach cross country doznał kontuzji.

Na dystansie Mega najszybszy był Patryk Kaczmarczyk (Mitotuyo Dema PWR) przed Mariuszem Kozakiem (RMF Rockstar) oraz Dariuszem Porosiem (Romet MTB Team). Najszybszą zawodniczką była Aleksandra Misterska (Romet MTB Team).

GIGA

giga

MEGA

MEGA

————————————————————————————————————————————————-

GARMIN MTB SERIES – GDAŃSK

Na mapie maratonów zadebiutował Garmin MTB Series. Już pierwsza edycja miała bardzo dobrą, mocną obsadę. Najszybszy był Krzysztof Krzywy (Hotel 4 Brzozy), przed Przemysławem Ebertowskim (King Oscar Gniewino) i Łukaszem Derhaldem (Trek Gdynia). Najszybszą panią była Sylwia Rafalska (Nexus Team).

MAXI

Clipboard07

————————————————————————————————————————————————-

MICHAŁKI MTB – WIELEŃ

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się Michałki MTB, które rozegrane zostały w Wieleniu. Na najdłuższym dystansie, liczącym ponad 100 km dominowali zawodnicy Euro Bike Kaczmarek Electric – Andrzej Kaiser oraz Magalena Hałajczak. Na Mega wygrała Mistrzyni Polski XCM Amatorów – Małgorzata Zellner, także Euro Bike Kaczmarek Electric. Wśród Panów triumfował Michał Górniak – Duda Cars Rybczyński.

GIGA

giga

MEGA

mega

 

COMMENTS

DISQUS: 1