HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Rowerowe zakończenie lata w Polanicy Zdrój

W najbliższy weekend ( 19 – 20 wrześni) w Polanicy Zdrój odbędzie się IX edycja Bike Maraton 2014, najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce. W ostatni letni weekend roku miłośnicy dwóch kółek spotkają się w polanickim Parku Szachowym gdzie mieścić się będzie miasteczko sportowe Bike Maraton. A w miasteczku sportowym na stoiskach partnerów cyklu wiele atrakcji. Przedstawiciele marki SCOTT przedstawią kolekcję rowerów na sezon 2015 w tym robiący furorę model BIG ED z oponami o szerokości 4,5”. Na stoisku marki SsangYong będzie można poznać gamę modeli samochodów 4×4 tego koreańskiego producenta oraz wziąć udział w konkursach. O odpowiednie nawodnienie wszystkich zadbają przedstawiciele producenta odżywek marki Squeezy. To co najważniejsze odbędzie się w sobotę ( 20 września), gdzie punktualnie o godz. 11.00 wystartuje dziewiąta ( przedostatnia) edycja Bike Maraton 2014. Zawodnicy wyjadą z Parku Szachowego w Polanicy Zdrój w kierunku Piekielnej Góry a dalej w Góry Orlickie i Bystrzyckie. Organizatorzy jak zawsze przygotowali trzy trasy do wyboru:

  • Mini – długości 24 km – to trasa przeznaczona dla najmniej zaawansowanych kolarzy, Mini może przejechać każdy kto ma rower kask i odrobinę kondycji. Trasa łatwa choć nie pozbawiona trudnych technicznie odcinków.
  • Mega – długości 49 km – to już porządne górskie ściganie, sporo trudnych podjazdów i technicznych zjazdów
  • Giga – długości 73 km – królewski dystans dla najbardziej wytrwałych kolarzy to już nie lada gratka, 73 km w ciężkim górskim terenie powinno zadowolić wszystkich miłośników MTB.
    Po starcie głównych dystansów Park Szachowy i miasteczko sportowe Bike Maraton opanują najmłodsi miłośnicy dwóch kółek startujący w Dziecięcym Bike Maraton, czyli bezpłatnych zawodach dla maluchów i trochę większych dzieci.

Program zawodów, zapisy oraz wszelkie inne informacje można znaleźć na
www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton

COMMENTS

DISQUS: 0