HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Bike Maraton na Malcie

Bike Maraton, największy cykl maratonów rowerowych w Polsce, zaprasza swoich uczestników w najbliższą niedzielę (7 września) na Maltę. Na szczęście nie trzeba będzie podróżować setek kilometrów bo chodzi o tę polską Maltę, położoną w Poznaniu.

Na mecie toru regatowego Malta w Poznaniu będzie mieścić się baza VIII edycji tegorocznej serii zawodów spod skrzydeł Macieja Grabka.

Bike Maraton Poznań to odskocznia od górskiego ścigania, odpoczynek przed ciężką końcówką sezonu i ostatnia okazja do pokazania się dla sprinterów. Organizatorzy jak zawsze przygotowali trzy dystanse do wyboru ( pamiętajmy – wszyscy startujemy wspólnie, a wyboru dystansu dokonujemy na specjalnie oznakowanych punktach rozjazdowych na trasie):
– trasa MINI – liczy 33 km – jest to bardzo łatwa i szybka trasa, do przejechania przez każdego kto ma rower, kask i odrobinę kondycji. Początek prowadzi szeroką asfaltową drogą a następnie malowniczymi ścieżkami wokół Jeziora Swarzędzkiego i nowego ZOO w Poznaniu
– trasa MEGA – liczy 65 km – jest to najłatwiejsza trasa MEGA Bike Maraton w sezonie a zarazem najdłuższa i to właśnie długi dystans do pokonania przez uczestników tego dystansu będzie największą trudnością na trasie.
– trasa GIGA – liczy 92 km – prawie 100 km nawet na stosunkowo łatwej i płaskiej trasie, jaka czeka na uczestników królewskiego dystansu GIGA, zmęczy każdego śmiałka, który zdecyduję się na start na najdłuższym dystansie.

Po starcie dystansów głównych teren POSiR Malta będzie należał do najmłodszych kolarzy górskich startujących w Dziecięcym Bike Maratonie. To cykl bezpłatnych wyścigów dla dzieci rozgrywany przy każdej edycji Bike Maraton. Na każdego małego kolarza czeka dyplom ukończenia zawodów oraz niespodzianka od organizatora.

Przez dwa dni na terenie Toru Regatowego będzie działać również MINI EXPO Bike Maraton, przedstawiciele marki SCOTT zaprezentują kolekcję rowerów już na rok 2015, konkursy dla uczestników i kibiców przez cały dzień będzie prowadził przedstawiciel koreańskiej marki samochodów 4 x 4 SsangYong. O odpowiednie nawodnienie wszystkich zgromadzonych w miasteczku Bike Maraton zadba Squeezy. Sieć Hoteli INTERFERIE przygotuje w swoim namiocie miejsca dla wypoczynku dla wszystkich zawodników, którzy osiągną mete zawodów. Wspaniałą kawą

Zapisy, regulamin oraz wszystkie inne informacje dotyczące edycji Bike Maraton w Poznaniu można znaleźć na www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/BikeMaraton

COMMENTS

DISQUS: 0