HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Olsztyński etap Merida Mazovia MTB Marathon zaskoczył nawet gospodarzy!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

XIV etap Merida Mazovia MTB Marathon był wyjątkowy nie tylko ze względu na atmosferę, ale również przez trasę, która swoimi przewyższeniami zaskoczyła nawet lokalnych miłośników MTB.

Na dystansie Mega zawodnicy mieli 800 m pod górę, Gigowcy aż 1300 m!

Cykl Mazovii odjeżdża co raz bardziej od centrum Polski. Trasy na Warmii i Mazurach cieszą się dużym zainteresowaniem. W odróżnieniu od płaskiego Mazowsza oferują bardziej zróżnicowane tereny do ścigania. Nie inaczej było w Olsztynie. Ośmiuset zawodników stanęło na starcie tego maratonu. Trasa została oznaczona numerem 5 w 6 stopniowej skali trudności. Duża interwałowość i sporo podjazdów pozwoliła poczuć trudy tej dyscypliny, którą jak widać można śmiało uprawiać nie tylko na południu Polski.

Ciekawym zabiegiem było umożliwienie zawodnikom przejazdu przez miasteczko pełne kibiców, już po starcie wyścigu. Peleton zatoczył krótką pętle i powrócił na chwilę na miejsce rozpoczęcia maratonu. Następnie przy gorącym dopingu Olsztynian, w tym samego Prezydenta Miasta, wyruszył na właściwą trasę. Dzięki temu zawody zyskały na atmosferze, co było czuć wśród kibiców, w tym rodzin zawodników, które są zawsze widoczne na maratonach Cezarego Zamany.

Dystanse jak zawsze w liczbie czterech: Hobby – 8km, Fit – 23 km, Mega – 56 km, Giga – 88 km. Na dystansie Hobby wystartowało aż 100 zawodników! Podczas zawodów na terenie miasteczka odbyła się także rywalizacja Mini Mini dla najmłodszych dzieci. Tutaj także frekwencja wyjątkowa, bo na starcie stanęło 40 małych kolarzy.

Zawodnicy dystansu Mega podarowali kibicom piękny finisz. Ośmioosobowa grupa wpadła na metę z sekundowymi odstępami czasowymi. Było bardzo widowiskowo. I tak na tym najpopularniejszym dystansie zwyciężył z czasem 02:00:55 Maciek Brzozowski (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk). Za nim w kolejności uplasowali się Michał Dargacz (Wysepka – Cyklo Team), Grzegorz Maleszla (BDC Retro MTB Team), Piotr Kazaniecki (TTC BULL RACING TEAM), Bartosz Karczmarski (RENAULT ECO2 TEAM), Łukasz Woźnica (BDC Retro MTB Team), Michał Różański (BCT Team), Bartek Borowicz (APS POLSKA COZMOBIKE).

Wśród Pań na dystansie Mega niezagrożona z czasem 02:30:46 dojechała Anna Ostrowska (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Druga była Justyna Zawistowska (BDC Retro MTB Team) i na trzeciej pozycji dojechała Zofia Sołtys (VELMAR.PL – MERIDA TEAM).

Dystans Giga bez niespodzianek. Wśród Pań wystartował tylko jedna zawodniczka Krystyna Żyżyńska-Galeńska (MYBIKE.PL). Panowie w kolejności: Paweł Baranek (AIRBIKE.PL Rocky Mountain) z czasem 02:44:26, Marek Stram (Wkreceni Racing Team), Andrzej Widziewicz (Warszawski Klub Kolarski).
Pełne wyniki: www.mazoviamtb.pl/wyniki.php?kat=MKOpen&race=14

Zwycięzcom gratulujemy.

Do końca sezonu już tylko trzy maratony! Za tydzień Merida Mazovia MTB Marathon powraca do centrum kraju. XV etap będzie rozegrany w Rawie Mazowieckiej (07.09).

Zdjęcia do pobrania: https://www.dropbox.com/sh/ygb7xi3rf0afndl/AADAptR_8F-w6VkkWhhpjRdCa?dl=0
oraz na stronie: http://www.mazoviamtb.pl/index.php?news=3383&jak=2

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0