Kalendarzowy updejt – pożegnanie wakacji

HomeKALENDARZKross Racing Team

Kalendarzowy updejt – pożegnanie wakacji

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


back to schoolZbliżający się weekend nie obfituje w imprezy z kalendarza UCI. Znajdziemy tam m.in. Mistrzostwa Węgier w maratonie MTB, gdzie mają wystartować m.in. polscy zawodnicy Kross Racing Team. Są jeszcze zawody XC w Chorwacji, ale nie spodziewałbym się na ich starcie Polaków.

A w Polsce…

Dla zawodników z licencją wybór prawie żaden. W sobotę Poland Bike w Piasecznie oraz maraton w Kościerzynie – oba wpisane do kalendarza PZKol. W kalendarzu OZKol znaleźć można kolejną edycję Maratonów Kresowych, które rozegrane zostaną w Sejnach. W zbliżający się weekend nie ma ani jednych zawodów cross country skierowanych do zawodników z licencjami – w tej sytuacji nie dziwne, gdzie jest polskie MTB i że wyników nie ma.

Amatorzy na start

XCM

Wszystkie imprezy z kalendarzy PZKol oraz OZKol są otwarte na amatorów, także można się zmierzyć we wspomnianych wcześniej Piasecznie, Kościerzynie czy Sejnach, gdzie rywalizacja odbędzie się wokół jeziora Gaładuś na pagórkowatym Podlasiu. Na pewno nie będzie nudy. Do pokonania 42 km na krótkim dystansie oraz 72 km na długim, gdzie pewien fragment pętli jedzie się dwa razy. W niedzielę także rozegrany zostanie finał Galiński MTB Maraton – organizatorzy zapraszają do Opoczna, a Ci którzy się już zdecydowali powinni raczej wyposażyć się w agresywną oponę na błoto. Z kolei Cezary Zamana zaprasza do Olsztyna, gdzie tym razem rozegrany zostanie kolejny etap „mazowieckiego” cyklu. Ostatnia długodystansowa opcja na zbliżający się weekend to Gryf Maraton w Szczecinie.

XCO/XCE

W kwestii cross country amatorzy mają zdecydowanie lepiej od zawodników z licencjami, bo mają gdzie jeździć. W sobotę finał Family Cup w Kielcach. Z kolei w sobotni wieczór amatorzy mogą spróbować swoich sił w Eliminatorze w Wągrowcu. W niedzielę ściganie XCE w Bochni (Małopolskie Sprinty Rowerowe). W temacie formuły olimpijskiej oferta niedzielna to trzy lokalizacje Łysogórki w Dziwiszowie, Puchar Tarnowa oraz „Grzybek” w Obornikach.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0