HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] VII Lubelski Festiwal Rowerowy

Już po raz siódmy w Lublinie odbędzie się Lubelski Festiwal Rowerowy. W niedzielę 14. Września 2014, fani dwóch kółek rywalizować będą na trasie przy Hali Globus.

Zawody w cross country organizowane przez Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego na stałe zagościły już w kalendarzach startowych wielu fanów XCO. Patrząc na zaciętą rywalizację z minionym roku – szczególnie w kategoriach Masters oraz U-23 i Elita mężczyzn – możemy się spodziewać równie pasjonującej walki w tym sezonie. Trasa wytyczona jak zwykle na terenie stoku narciarskiego Globus SKI, będzie interwałowa i wymagająca, ale co istotne, do przejechania dla każdego miłośnika jazdy na rowerze. Ponad dwukilometrowa runda usiana zakrętami oraz krótkimi podjazdami i zjazdami będzie pokonywana przez zawodników kategorii wiekowych od żaka do Mastersa. Widowiskowości całej rywalizacji będzie dodawało położenie trasy w samym mieście nieopodal centrum oraz fakt, że niemal całą trasę można obserwować z jednego punktu. Na młodszych uczestników Festiwalu (do 12 roku życia) będzie czekał wyścig familijny i uproszczona runda, którą będą mogli pokonać w parze z rodzicem lub kimś starszym z rodziny (nie z rodzeństwem). Dla najmłodszych przewidziane są zabawy w miasteczku zawodów. Tradycyjnie już na Festiwalu organizatorzy nie pobierają opłat startowych, mimo że w pakiecie każdy z uczestników otrzyma: żel i batonik energetyczny Nutrend, oraz akumulatorki marki Varta.

Czy Patryk Kaczmarczyk po raz drugi sięgnie po zwycięstwo wśród mężczyzn. Która z pań okaże się najszybsza? Czy Mastersi z Lubelszczyzny znajdą pogromców? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się już 14. września 2014 w Lublinie. Wtedy dowiemy się także kto będzie faworytem do triumfu w klasyfikacji generalnej AZS MTB CUP, której zwycięzców poznamy 5. października w Zabrzu.

Harmonogram startów
Godzina 9:30 – start kategorii: żaczka, żak, młodziczka, młodzik, juniorka młodsza;
Godzina 10.30 – start kategorii: junior młodszy, juniorka, U-23 K, elita K;
Godzina 11.30 – start kategorii: junior, Masters;
Godzina 13.30 – start kategorii: U-23 M, elita M;
Godzina 15:00 – start wyścigu familijnego (start rodzica lub dziadka z dzieckiem do lat 12);
Godzina 16:00 – dekoracja zwycięzców

COMMENTS

DISQUS: 0