Kalendarzowy updejt – weekend pod znakiem cross country

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – weekend pod znakiem cross country

puchar świata meribelZbliżający się weekend będzie stał pod znakiem cross country. W olimpijskiej formule w sobotę oraz niedzielę będą mieli okazję spróbować swoich sił amatorzy, a w niedzielę także zawodowcy.

Puchar Świata

Do Francji, gdzie rozegrany zostanie finałowy etap Pucharu Świata tym razem jedzie więcej zawodników niż zwykle. Oprócz standardowego składu czyli Mai Włoszczowskiej, Katarzyny Solus Miśkowicz i Marka Konwy jadą także Anna Szafraniec, Kornel Osicki, Paula Gorycka i Monika Żur oraz testowo Piotr Kurczab, Marcin Kawalec, Patryk Adamkiewicz, Marta Turoboś. Będziemy mocno kibicować. Wyścigi U23 o 9 i 11, a elita o 13 i 15.30. Ostatnie dwa tradycyjnie transmitowane przez Red Bull TV. Wcześniej, bo w piątkowe popołudnie rozegrany zostanie eliminator, też do obejrzenia na Red Bull TV. Z kolei w sobotę do obejrzenia rywalizacja w downhillu.

PRO ściganie nad Wisłą

W zbliżający się weekend oferta dla zawodników z licencjami ograniczona jest tylko do trzech imprez. W sobotę wyścig XC w Białej (PZKol), a w niedzielę XC w ramach Pucharu Szlaku Solnego w Orawce(PZKol) oraz Maraton MTB w Kraśniku (OZKol). Ciekawe, że tym razem nie było protestu PSS w sprawie zawodów w Białej, a Gieniów im jakoś przeszkadzał. Polska to dziwny kraj.

Sobota dla amatora

Od przybytku głowa nie boli, dlatego w sobotę bogata oferta przede wszystkim cross country – zawody w Pińczowie – Ponidzie XC oraz Kowala XC koło Radomia. Dla długodystansowców jedna oferta – Cyklokarpaty w Sanoku, gdzie tym razem relatywnie krótkie dystanse – 38 oraz 57 km.

Niedziela też dla amatora

Jeśli lubisz cross country, to w ramach zbliżonego do Pińczowa i Kowala terytorium możesz udać się do Kielc na Family Cup. Długodystansowcy mają do wyboru Maraton MTB w Kraśniku (29 lub 58 km) albo Grand Prix Wielkopolski w Wałczu (43 lub 66 km).

I to by było na tyle…

COMMENTS

DISQUS: 0