HomeINFORMACJE PRASOWEJBG-2

[PR] Festiwalowy Bike Maraton za nami

To było prawdziwe święto rowerzystów w Szklarskiej Porębie, od czwartku trwał, 18 już, Festiwal Rowerowy. Przez cały długu weekend w różnych miejscach miasta pod Szrenicą rywalizowali miłośnicy wszelakich odmian kolarstwa. Były wycieczki rowerowe dla amatorów, Downhill dla każdego, Dirt, Air Water Show, trening szosowy, festiwal filmów rowerowych. Jednak, jak co roku, największą frekwencję zdobył Bike Maraton, który już po raz trzeci był częścią Festiwalu Rowerowego.

Bike Maraton w Szklarskiej Porębie, był VIII odsłoną tegorocznej serii najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce. Mimo zimna i padającego deszczu na starcie stanęło ponad 900 osób głodnych jazdy po najciekawszych ścieżkach Karkonoszy. Miłą niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych na starcie była obecność Michała Kwiatkowskiego, jednego z najlepszych polskich kolarzy szosowych. Popularny „Kwiatek” dał sygnał do startu a także chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Huta Julia z Piechowic przygotowała dla naszego gościa specjalny podarunek – kryształową karafkę na „napoje izotoniczne leżakujące kilka lat w dębowych beczkach”.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali dla zawodników trzy zróżnicowane pod względem długości i poziomu trudności trasy. Na „królewskim” dystansie GIGA triumfował Piotr Kurczab ( SGR Racing Team) przed Bartoszem Janowskim ( Romet MTB Team) i Mariuszem Kowalem (JBG2 MTB Team). Wśród Pań rywalizację na dystansie MEGA wygrała Ewa Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team) przed Aleksandrą Misterską ( Romet MTB Team) i Karoliną Cierluk ( BIOAM Racing Team). Panowie rywalizujący na średnim dystansie zameldowali się na mecie w następującej kolejności: Patryk Kaczmarczyk ( Mitutoyo Dema PWR Team), Michał Cąpała ( RMF MTB Team), Pavel Bindra ( Eleven Rubena Test Team). Najkrótszy dystans MINI padł łupem Dominiki Niemiec ( PHYSIO TEAM) i Grzegorza Kubaczki (www.ag-architekci.pl).

Poza dystansami głównymi wielkim zainteresowaniem cieszyły się wyścigi Junior Trophy, czyli Dziecięcy Bike Maraton oraz specjalnie przygotowana Strefa Dziecka, gdzie mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych bawiło się kilkadziesiąt najmłodszych adeptów kolarstwa górskiego. Były wyścigi dla dzieci starszych i młodszych, był specjalnie przygotowany tor przeszkód, było malowanie twarzy i zabawy z Nadleśnictwem Szklarska Poręba. O siłę w zabawach naszych milusińskich dbał Sport Hotel Interferie w Szklarskiej Porębie serwując pyszne naleśniki z jagodami.

A w niedzielę, gdy emocje sobotniego ścigania opadły i wreszcie zza chmur wyszło słońce wszyscy chętni stawili się pod apartamentami Panoram Gór by wziąć udział w trening szosowym razem z Michałem Kwiatkowskim, Maciejem Grabkiem i akademią kolarską Copernicus.

Na trasę treningu z centrum Szklarskiej Poręby przez Zakręt Śmierci do Świeradowa Zdrój, gdzie przy Sport Hotel Interferie czekał na wszystkich specjalnie przygotowany bufet, wybrało się kilkudziesięciu amatorów rowerów szosowych.

To był bardzo mocny rowerowy weekend w Szklarskiej Porębie. Były emocje, pot, krew, łzy i zabrakło tylko jednego – pogody! Wyniki, zdjęcia i wszelkie inne informację znajdziecie na www.bikemaraton.com i www.facebook.com/BikeMaraton

COMMENTS

DISQUS: 0