HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: Międzyrzec Podlaski na dwóch kółkach

LOTTO Poland Bike Marathon drugi raz zawitał do Międzyrzeca Podlaskiego w województwie lubelskim. Kolorowe Miasteczko Poland Bike, ze startem i metą wyścigów, znalazło się, tak jak przed rokiem, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim u podnóża Całorocznego Stoku Narciarskiego i w pobliżu kąpieliska. Frekwencja, jak na środek upalnego lata, dopisała. Mimo żaru lejącego się z nieba na starcie dziewiątego już etapu tegorocznego cyklu stanęło 500 amatorów jazdy na rowerach górskich. O 100 osób więcej w porównaniu z ubiegłorocznym debiutem LOTTO Poland Bike Marathon w Międzyrzecu Podlaskim.

Do Międzyrzeca Podlaskiego przyjechała m.in. Magdalena Sadłecka, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Atenach, medalistka mistrzostw świata i Europy w kolarstwie górskim. Jedna z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek prowadzi obecnie Kobiece Otwarte Treningi MTB w Warszawie i pokonała trasę właśnie treningowo wspólnie ze swoimi podopiecznymi z Fundacji Teraz Twój Ruch Racing Team.

Rywalizację na najdłuższym dystansie MAX (55 km) wygrał Łukasz Woźnica (BDC Retro MTB Team). Dla utalentowanego 20-latka z Sulejówka było to pierwsze, historyczne zwycięstwo w cyklu organizowanym przez Grzegorza Wajsa. Na drugim miejscu finiszował Bartosz Owczarek (TRW Cloudware Team), a na trzecim Patryk Białek (SK Bank Teem). Wśród kobiet zwyciężyła niepokonana w tym sezonie Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team). Dla niej z kolei to drugie zwycięstwo z rzędu, a trzecie w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon (wcześniej była najlepsza w Legionowie i Górze Kalwarii). W Międzyrzecu Podlaskim za Luboińską uplasowały się Katarzyna Pakulska (SK Bank Team) i Monika Wrona (Mybike.pl).

Na trasie MINI (28 km) najszybsi okazali się Michał Dobrzyński i Paweł Szczygielski (obaj Rowerek.eu Grupa DSF Maxxis Team). Na metę wjechali jednocześnie, trzymając się za ręce. Ładny, przyjacielski gest kolegów z jednej drużyny. Tuż za nimi, na trzeciej pozycji, finiszował Jarosław Wolcendorf (Jacoobcycles.com). W gronie kobiet, podobnie jak na poprzednim etapie w Górze Kalwarii, triumfowała Izabela Macutkiewicz (SK Bank Team), przed Magdaleną Dąbrowską (New Age Fitness SklepRowerowy.pl). Trzecia tym razem była Jolanta Myć (Aktywni Międzyrzec Podlaski).

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Międzyrzeca Podlaskiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk (MTB Międzyrzec Podlaski), przed Dawidem Bojarczakiem (AGR Podlasie) i Kacprem Szabłowskim (KK24h Ostrołęka). Rywalizację dziewcząt wygrała Maja Płończyk (Oriflame Cycling Team), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars) i Weroniką Wojciechowską (TRW Cloudware Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej triumfował BDC Retro MTB Team, przed Mybike.pl i New Age Fitness SklepRowerowy.pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Michalczykowie, przed Deptami i Marcinkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie wśród mężczyzn zachował Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Drugi jest Ireneusz Kowalski (Super Drob Bike Team), a trzeci Paweł Depta (Retro Bike Team). W gronie kobiet liderką pozostała Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team). Drugie miejsce zajmuje Marta Szałaj (Polonia Warszawa MTB), a trzecie Karolina Rudnik (SK Bank Team).

Na koniec odbyła się dekoracja na scenie z udziałem burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego Artura Grzyba, dyrektora międzyrzeckiego MOSiR Arkadiusza Myszki oraz Magdaleny Sadłeckiej. IX etap LOTTO Poland Bike Marathon został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Międzyrzec Podlaski i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim.

Najbliższe kolarskie emocje już w niedzielę, 24 sierpnia w centrum Warszawy, gdzie odbędzie się V Memoriał Stanisława Królaka, jednocześnie finał I Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Start i meta wyścigów (zarówno na rowerach górskich, jak i szosowych) na Krakowskim Przedmieściu. A kolejny, X etap LOTTO Poland Bike Marathon zostanie rozegrany w sobotę, 30 sierpnia w Piasecznie.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0