HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Mazovia MTB jedzie do Orzysza i Nidzicy

Przed nami Orzysz i Nidzica – rowerowy weekend z Mazovią (15-17 sierpnia)

Szykuje się intensywny długi weekend sierpniowy dla miłośników dwóch kółek. Cezary Zamana, zaprasza na dwie edycje imprezy Merida Mazovia MTB Martahon, które odbędą się 15.08 w Orzyszu i 17.08 w Nidzicy. Piękne trasy na Warmii i Mazurach idealne na sierpniową przerwę wakacyjną.

ORZYSZ 15.08 (piątek)

Zawodnicy wystartują ze stadionu, który zlokalizowany jest niedaleko plaży nad jeziorem Orzysz. W tegorocznej edycji maratonu organizator zdecydował się na odwrócenie kierunku trasy. Dzięki temu najtrudniejszy odcinek zawodnicy będą mieli do pokonania pod koniec maratonu. Teren, którym przejadą jest interwałowy, mocno pofałdowany z pięknymi widokami na jezioro. Pojawią się sekcje piachu oraz bruku.
Dystanse : Hobby (9 km); FIT (30 km); MEGA (56 km); GIGA (81 km)

NIDZICA 17.08 (niedziela)

Po kilku sezonach przerwy cykl Merida Mazovia MTB Marathon ponownie zawita do Nidzicy. Trasa będzie dynamiczna i pagórkowata, poprowadzona głównie przez tereny przepięknej puszczy napiwodzko-ramuckiej. Wzywaniem dla zawodników będą Złote Góry i liczne wzniesienia. Trasa maratonu przebiega przez leśne i polne drogi. Dużo szerokich szutrów, a także odcinki brukowe. Będzie ciekawie i różnorodnie.
Dystanse : Hobby (8 km); FIT (30 km); MEGA (55 km); GIGA (80 km)

W miasteczku na maratonach będzie dostępny serwis rowerowy oraz stoiska ze sprzętem i odzieżą kolarską. Jak zawsze obędą się zawody rowerowe dla najmłodszych pod patronatem Telewizji MiniMini+. Każdy mały uczestnik wydarzenia będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Rybką MiniMini, które dostanie na miejscu w prezencie, wziąć udział w zabawach plastycznych i kole fortuny. Dla wszystkich dzieci przewidziane są drobne upominki.

Wśród zawodników, którzy wezmą udział w obydwu maratonach podczas rowerowego weekendu będą rozlosowane cenne nagrody!

COMMENTS

DISQUS: 0