HomeINFORMACJE PRASOWEKross Racing Team

[PR] Kross Uphill Race Śnieżka za nami!

To była niesamowita sobota ( 9 sierpnia) w Karpaczu – deptak miejski w centrum został opanowany przez rowerzystów przy okazji XXIV edycji Wjazdu na Śnieżkę. Kross Uphill Race Śnieżka to impreza wyjątkowa – raz w roku Karkonoski Park Narodowy otwiera swoje bramy i umożliwia wjazd 400 kolarzom górskim na sam szczyt Śnieżki ( 1602 m n.p.m.). Wyżej rowerem w Polsce wjechać się nie da!

Punktualnie o godz. 10.00 Burmistrz miasta Karpacz, Bogdan Malinowski dał sygnał do startu i zawodnicy ruszyli na 14 km trasę z poziomu 600 m n.p.m. na szczyt czyli 1602 m n.p.m.

Początek trasy to żmudne wdrapywanie się do Karpacza Górnego a dalej przez Świątynię Wang na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Tuż za bramami KPN trasa z łagodnej zmienia się w stromy podjazd po nierównej kostce brukowej. Po zdobyciu Strzechy Akademickiej i Spalonej Strażnicy podjazd trochę odpuszcza i daje odpocząć by po minięciu schroniska Dom Śląski wyciągnąć ze startujących wszystkie siły na finałowych metrach przed szczytem. Tłumy kibiców na całej trasie dodają uczestnikom niesamowitej energii a każdy zdobywca Śnieżki odbierający na szczycie medal jest zwycięzcą.

W tym roku takich zwycięzców było 364, a najszybciej trasę Kross Uphill Race Śnieżka 2014 pokonał Bogdan Czarnota ( Kross Racing Team), który wyprzedził Michała Antosza ( MTB Votum Team Wrocław) i Pawła Gniteckiego ( MTB Sokół Vidioni Bralin). Najlepszą kobietą na trasie okazała się Michalina Ziółkowska ( Kross Racing Team) przed Klaudią Radziszewską ( UKS Wygoda Białystok) i Gizelą Rakowską ( Northec Bike Team).

Gdy zawodnicy startujący w Kross Uphill Race Śnieżka dzielnie walczyli z podjazdem, na deptaku miejskim w Karpaczu kibice także się nie nudzili – Rafał Komorowski, wielokrotny Mistrz Polski, stworzył niesamowity pokaz trialu skacząc po przygotowanym przez siebie torze jak i… pomiędzy kibicami.
Na scenie trwały zabawy i konkursy dla dzieci, przedstawiciele marki KROSS prezentowali pełną gamę rowerów od modeli szosowych do Enduro.

Kolejna możliwość zdobycia najwyższego szczytu Sudetów już za rok. Wyniki i zdjęcia z tegorocznych zmagań w Kross Uphill Race Śnieżka znajdziecie na www.uphillrace.pl oraz na www.facebook.com/UphillRace .

COMMENTS

DISQUS: 0