Kalendarzowy updejt – Finał PP XCO

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – Finał PP XCO

jaroslav kulhavy specialized mont saint anne world cupMówią, że nie ilość, a jakość. I tak jest w zbliżający się weekend w kalendarzu UCI. Tylko JEDNA impreza, ale za to jaka! Puchar Świata w Windham. Na starcie zapewne podobny skład jak w Kanadzie, czyli zapowiada się piękne widowisko. Różnica w strefach czasowych pozwala skorzystać z weekend w pełni. W ciągu dnia możesz jechać na zawody albo jechać na rower, a wieczorem odpalić komputer albo aplikację Red Bull TV na telefonie czy tablecie i kibicować naszym zawodnikom.

Plan transmisji:

  • Piątek – 8 sierpnia – 23:50 – eliminator
  • Sobota – 9 sierpnia – 20:50 – downhill
  • Niedziela – 10 sierpnia – 18:15 – cross country kobiet
  • Niedziela – 10 sierpnia – 21:15 – cross country mężczyzn

Warto też podkreślić, że o ile my, polscy kibice dużo bardziej emocjonujemy się wyścigiem kobiet (głównie za sprawą Mai Włoszczowskiej), o tyle z reguły dużo ciekawsze – nikomu niczego nie ujmując(!!!)-  widowisko fundują nam panowie. Warto obejrzeć oba wyścigi i porównać.

W kwestii kibicowania mamy jeszcze trwający Tour de Pologne. W czwartek i piątek góry, a w sobotę finał w postaci jazdy indywidualnej na czas na trasie Wielczka – Kraków.

PRO ściganie

W Polsce najważniejsze zawody zbliżającego się weekendu to Sławno, gdzie w sobotę rozegrany zostanie eliminator, a w niedzielę finał Pucharu Polski. Start w zawodach zapowiedziało wielu zawodników z czołówki, więc można liczyć, że rywalizacja będzie na najwyższym poziomie. Dopuszczeni do startu mają być także amatorzy nieposiadający licencji. Przemek Gierczak zapowiadał, że z racji „dziury” w kalendarzu UCI spróbuje na start ściągnąć zawodników z zagranicy. Zobaczymy czy się udało. To byłoby coś!

W kalendarzu OZKol znajdujemy także zawody z cyklu Trzy Wieże. Podobnie jak w Sławnie, w sobotę eliminator, a w niedzielę cross country. Start w zawodach zapowiedział m.in. Mariusz Gil.

Amatorskie XCM

W temacie jazdy na długim dystansie trzy propozycje, wszystkie niedzielne:

  • Bike Cross Maraton – Suchy Las
  • Legia MTB Maraton – Klwów
  • Poland Bike Marathon – Międzyrzec

Amatorskie XCO

Zbliżający się weekend to kilka kameralnych zawodów w formule olimpijskiej:

  • Family Cup – Tomaszów Lubelski (sobota)
  • Family Cup – Czerwonka (niedziela)
  • Grand Prix w kolarstwie górskim – Puławy (sobota)

Amatorskie XCE

Oprócz wspomnianych eliminatorów w Sławnie oraz na torze motocrossowym w Rosówce, także w sobotę rozegrany zostanie kolejny etap Małopolskich Sprintów Rowerowych. Tym razem rywalizacja będzie miała w Muszynie

Uphill

To jest jeden z dwóch (???) dni w roku, kiedy na Śnieżkę można wjechać na pełnym legalu na rowerze. Oprócz tego kolejne edycje Uphill MTB Beskidy – w sobotę na Ostry, a w niedzielę na Wielką Czantorię.

COMMENTS

DISQUS: 0