Kalendarzowy updejt – będzie gorąco, będzie się działo!

HomeKALENDARZJBG-2

Kalendarzowy updejt – będzie gorąco, będzie się działo!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

muflon mtb srebrna gora trofeum sportoweSezon ogórkowy w pełni, nawet na fb jakoś spokojniej jeśli nie liczyć tego, że 40 milionów Polaków stało się fachowcami od kolarstwa, dopingu, nóg Huzara oraz wielkiej przegranej Kwiato na TdF. Ale nie o tym miało być…

Weekend za pasem i to ostatnia chwila, żeby podjąć decyzję odnośnie startu. Na horyzoncie kilka bardzo fajnych imprez.

PRO

Najbliższe dwa weekendy to ściganie za oceanem w Pucharze Świata – najpierw szczęśliwy dla Mai Włoszczowskiej Mount Saint Anne w Kanadzie, a tydzień później pora na Stany Zjednoczone i Windham. Z Polski na PŚ pojechała Maja Włoszczowska (Liv Pro XC oraz dzięki wsparciu nie tylko drużyn, ale takżę PZKol Katarzyna Solus Miśkowicz (Kross Racing Team) oraz Marek Konwa (bench.nl Superior Brentjens). Starty w PŚ za oceanem to z reguły doskonała okazja nie tylko do załapania kolejnych punktów do rankingu olimpijskiego, ale także z racji trochę „gorszej” obsady, okazja by jeszcze bardziej powalczyć o pudło.

Z kolei Anna Szafraniec oraz Kornel Osicki w najbliższy weekend wystartują w Chorwacji w wyścigu XCO Halicanum Trophy.

Sobota

W pierwszy dzień weekendu kilka dobrych imprez rozrzuconych po całym kraju. Zaczynając od morza, to w Gdyni wyścig XC – Cyklo Gdynia XC. Co ważne, w regulaminie mamy podział na kategorie od juniora do mastersa. To ważne, bo nawet jeśli start jest łączony, to i tak wychodzi z tego dobre ściganie. Trasa zlokalizowana jest „na tyłach” Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni.

W sobotę także początek dwudniowego ścigania z Gogolem. W Kleczewie rozegrany zostanie miejski eliminator.

Najwyższy poziom sportowy zapowiadany jest na Muflon MTB w Srebrnej Górze, gdzie na liście startowej mamy zawodników z Sante BSA Whistle, KTM Złoty Stok, Kross Racing Team oraz JBG-2. Na przykładzie nie tylko SGR, ale i Cyklo Gdyni czy innych pojedynczych zawodów widać, że czasem lepiej jest zrobić jedne porządne zawody, niż rozmieniać się na drobne.

W sobotę także po raz pierwszy „mazowiecki” cykl – Mazovia MTB, zawita do Brodnicy. Z kolei na południu Polski ściganie w ramach cyklu Cyklokarpaty, tym razem w Komańczy.

Niedziela

W drugi dzień weekendu jest już spokojniej. „Tylko” Maratony Kresowe w bardzo malowniczych i pozornie płaskich okolicznościach przyrody czyli na dalekiej Suwalszczyźnie w miejscowości Szelement. W Wielkopolsce drugi dzień ścigania z Gogolem czyli finał Thule Cup w Kleczewie. Na drugim końcu Polski, w Zieleńcu, kolejna edycja Memoriału im. Artura „Fisha” Filipiaka.

No i w niedzielę startuje Tour de Pologne…

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0