HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Ruszają zapisy do Mistrzostw Polski w Maratonie MTB Obiszów 2014

Już za niecałe dwa miesiące w Bike Parku w Obiszowie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Wystartują zarówno zawodowcy, amatorzy, leśnicy, policjanci oraz górnicy. Ruszyły już zapisy do poszczególnych zawodów.

Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 13 i 14 września w Obiszowie pod Głogowem i w porównaniu z zeszłym rokiem sporo będzie nowości. Zacznijmy od pierwszego dnia. 13 września na terenie Bike Parku nie będzie ścigania na rowerach… Zrobiliśmy ukłon w stronę miłośników biegania. Tego dnia będzie można się sprawdzić na trasie biegowej 12 lub 4-kilometrowej. Dzień później – 14 września zawody rozpoczną młodzi adepci szkółek kolarskich w ramach rozgrywanych Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich , a o 12 wystartują główne zawody. Dla amatorów do pokonania będzie dystans mini – 35 km lub mega – 70 km. Elita kobiet zmierzy się również na trasie 70-kilometrowej, a elita mężczyzn walczyć będzie na dystansie 105 km. – Rys trasy w porównaniu z rokiem ubiegłym pozostanie ten sam, ale nie ukrywam, że będzie kilka zmian i urozmaiceń – mówi Artur Chodor – Dyrektor Wyścigu.

Nowością będzie także dwubój. Jak wspominaliśmy pierwszego dnia rozegrany zostanie bieg na dystansie 12 i 4 km. Drugiego dnia osoby, które zdecydowały się na start w dwuboju i które przebiegł 12 km do przejechania będą miały 70 km – czyli dystans mega, a te, które pokonały 4 km dystans mini (35 km). Także po raz pierwszy w Obiszowie w tym roku o medale mistrzostw Polski rywalizować będą górnicy, wszystko to z okazji 40-lecia Zakładów Górniczych Rudna.

Zapisy do zawodów rozpoczynają się dzisiaj. Zgłaszać można się za pomocą strony internetowej www.mtbobiszow.pl. Opłata startowe zarówno w przypadku biegu, jak i mistrzostw Polski amatorów wynosi 40 zł, a w dzień startu 50 zł. Za udział w dwuboju zapłacimy 60 zł. W ramach startowego zawodnicy otrzymają pakiet startowy, na który składać się będą: skarpetki, bidon, wyjątkowe medale, a także świadczenia takie jak: catering, bezpłatne pole namiotowe, udział w teletomboli, bufet zawodniczy, serwis rowerów, mycie rowerów, natryski, elektroniczny pomiar czasu. Warto też dodać, że najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach, czyli w sumie ok. 60 osób, nagrodzeni zostaną pamiątkowymi statuetkami oraz cennymi upominkami.
Zapraszamy wszystkich miłośników MTB oraz biegów przełajowych do Obiszowa.

Więcej informacji:
Artur Chodor – Dyrektor Wyścigu Tel. 661 690 666
Aleksandra Szumska – Rzecznik Prasowy Tel. 609 483 258

COMMENTS

DISQUS: 0