HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Podsumowanie Mazovia 24h 2014

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Polacy przed Rosjanami, rekord Guinnessa pobity!

W weekend w Wieliszewie odbyła się Mazovia 24h Marathon. Impreza była na ustach całej Polski za sprawą Waleriana Romanowskiego, który ustanowił nowy rekord Guinnessa w ciągłej jeździe przez 48h na rowerze górskim! W ciągu 2 dni robiąc jedynie 15 min przerwy na posiłki i serwis roweru przejechał 758 km!

Zawody miały też ciekawy wątek w rywalizacji międzynarodowej. Zacięta walka toczyła się w kategorii Quatro pomiędzy drużynami Akademia Cezarego Zamanay (Polska) w składzie Cezary Zamana, Piotr Krakowiak, Paweł Kownacki, Przemysław Gierczak oraz MTB1 RU (Rosja) w składzie Nikolay Chifin, Dmitriy Avdyushev, Alexander Kamynin, Sergey Akifyev. Zwyciężyła Polska ekipa (47 okrążeń), która zakończyła zmagania z przewagą zaledwie jednego kółka. Walka trwała do ostatnich minut. W kategorii Solo Mężczyźni najlepszy był Patryk Białek, który zakończył zmagania z 39 okrążeniami na koncie. Wśród Pań jadących w pojedynkę zwyciężyła Izabela Pazyna, która wykręciła 30 okrążeń. Wśród dwójek (Duo) najwięcej okrążeń przejechali Tomasz Biesiadecki i Mateusz Bieleń (Fil Bike Essentia Vitae RKK MTB).

Mazovia 24h Marathon to wyścig przeznaczony zarówno dla doświadczonych zawodników jaki i dla amatorów. Odbywa się na kilkunastokilometrowej pętli. Do zwycięstwa liczy się suma przejechanych okrążeń. Można startować w kategorii Solo (jazda indywidualna), Duo (jazda w parach) oraz Quatro (zespoły czteroosobowe). W tym roku odbyła się juz ósma edycja tej imprezy.

Cezary Zamana organizator ultramaratonu Mazovia 24h Marathon, specjalnie dla Waleriana Romanowskiego przygotował trasę i całą infrastrukturę dzień przed rozpoczęciem maratonu, tak aby mógł on w odpowiednich warunkach opisanych przez regulamin Guinnessa, podjąć próbę bicia rekordu. Tak więc już od piątku Walerian przez 24 godziny mierzył się z trasą samotnie, natomiast w sobotę dołączyli do niego zawodnicy maratonu Mazovia 24h Marathon. W niedzielę punktualnie o 12:00 zakończył się wyścig oraz samotna krucjata rekordzisty Guinnessa. Wedle regulaminu wynik Waleriana czeka oficjalnie na zatwierdzenie przez odpowiednią komisję Guinnessa na podstawie zebranej wedle jej wytycznych dokumentacji.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0