Krajowe czempionaty rozstrzygnięte

HomeSportWyniki

Krajowe czempionaty rozstrzygnięte

Maciej Jeziorski (Romet Factory Team) – Górale na start, Boguszów Gorce
Nie tylko Puchar Świata – Val di Sole, Włochy
Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2017 – Warszawa [stream]
Trzy Wieże XC – kalendarz 2018
Aleksandra Podgórska w Grecji zbiera punkty do rankingu olimpijskiego

Ostatnie tygodnie, a zwłaszcza ten miniony to rozstrzygnięcie krajowych czempionatów w większości liczących się w kolarstwie górskim krajów. W związku z tym postanowiłem zebrać w jednym miejscu najważniejsze fakty, a dokładniej nazwiska:

Austria

XCO – elita mężczyzn – Christoph Soukup
XCO – elita kobiet – Elisabeth Osl
DH – mężczyźni – Markus Pekoll
DH – kobiety – Elke Rabeder

Belgia

XCO – elita mężczyzn – Sven Nys
XCO – U23 mężczyźni – Bart de Vocht
XCO – elita kobiet – Githa Michiels
DH – elita mężczyzn – Robin van Goubergen

jaroslav kulhavy 2014Czechy

XCO – elita mężczyzn – Jaroslav Kulhavy
XCO – U23 mężczyzn – Tomáš Paprstka
XCO – elita kobiet – Pavla Havlíková
XCO – U23 kobiet – Vendula Kuntová
DH – Stanislav Sehnal
DH – kobiety – Jana Bartova

Francja

XCO – elita mężczyzn – Julien Absalon
XCO – elita kobiet – Pauline Ferrand-Prevot (U23)

pauline ferrand prevot 2014Grecja

XCO – elita mężczyzn – Periklis Ilias
XCO – elita kobiet – Irini Mouka

Hiszpania

XCO – elita mężczyzn – Jose Antonio Hermida
XCO – U23 mężczyzn – Pablo Rodriguez Guede
XCO – elita kobiet – Rocio Martin Rodriguez
DH – elita mężczyzn – Antonio Ferreiro Pajuelo
DH – elita kobiet – Blanca Julia Barthe

Holandia

XCO – elita mężczyzn – Michiel van der Heijden
XCO – U23 mężczyzn – Thijs Zuurbier
XCO – elita kobiet – Anne Terpstra

Niemcy

XCO – elita mężczyzn – Markus Schulte-Luenzum
XCO – U23 mężczyzn – Georg Egger
XCO – elita kobiet – Adelheid Morath

Norwegia

XCO – elita mężczyzn – Edvard Vea Iversen
XCO – elita kobiet – Gunn Rita Dahle Flesjaa
DH – elita mężczyzn – Isak Leivsson

IMG_3753Polska

XCE – Piotr Brzózka
XCE – Aleksandra Dawidowicz
XCR – Sante BSA Whistle
XCO – elita mężczyzn – Marek Konwa
XCO – U23 mężczyzn – Bartłomiej Wawak
XCO – elita kobiet – Maja Włoszczowska
XCO – U23 kobiet – Monika Żur
DH – mężczyźni – Sławomir Łukasik
DH – kobiety – Sonia Skrzypnik

Rosja

XCE – Anton Gogolev
XCE – Elvira Khayrullina
XCO – U23 mężczyzn – Anton Stepanov
XCO – elita kobiet – Irina Kalentieva
DH – elita mężczyzn – Vladimir Pulaevskiy
DH – elita kobiet – Anna Skumbina

Słowacja

XCE – Michal Lami
XCO – elita mężczyzn – Michal Lami
XCO – elita kobiet – Janka Keseg Stevkova

Słowenia

XCO – elita kobiet – Blaza Klemencic

nino schurter 2014Szwajcaria

XCO – elita mężczyzn – Nino Schurter
XCO – elita kobiet – Jolanda Neff(U23)

jolanda neff 2014Ukraina

XCE – mężczyźni – Oleksiy Zavolokin
XCE – kobiety – Iryna Popova
XCO – elita mężczyzn – Oleksandr Gerashchenko
XCO – elita kobiet – Yana Belomoina (23)
DH – Vitalii Nechyporenko
DH – Kateryna Artyukhova

USA

XCO – elita mężczyzn – Todd Wells
XCO – U23 mężczyzn – Keegan Swenson
XCO – elita kobiet – Lea Davison
XCO – U23 kobiet – Kate Courtney

Włochy

XCO – elita mężczyzn – Luca Braidot (U23)
XCO – elita kobiet – Eva Lechner
XCO – U23 kobiet – Lisa Rabensteiner
DH – mężczyźni – Johannes von Klebelsberg
DH – kobiety – Alia Marcellini

Wielka Brytania

XCO – Elita mężczyzn – Grant Ferguson
XCO – U23 mężczyzn – Steven James
XCO – elita kobiet – Annie Last
XCO – U23 kobiet – Bethany Crumpton
DH – Elita mężczyzn – Josh Bryceland
DH – elita kobiet – Rachel Atherton

COMMENTS

DISQUS: 0