Craft Bike TransAlp etap I i II

HomeRóżności

Craft Bike TransAlp etap I i II

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Od wczoraj trwa rywalizacja w najbardziej znanej etapówce MTB w Europie. Na starcie nie brakuje najlepszych specjalistów od wyścigów XCS, wliczając w to Albana Lakatę, Karla Platta, Ursa Hubera czy Markusa Kaufmanna. Z pośród polskich teamów, aspirujący o najwyższą lokatę to Vimar Merx Martombike Team.

"Craft BIKE Transalp powered by Sigma Course"

Pierwszy, „wprowadzający” etap liczył niemal 100 km. Początkowe kilkadziesiąt kilometrów prowadziło asfaltami, na których stawka się rozciągnęła. Tempo naprzemiennie nadawały ekipy Topeak Ergon i Bulls. Polska ekipa na pierwszy bufet wjechała około 13 miejsca z małą stratą do czołówki. Później niestety jednego z „naszych” dopadły problemy żołądkowe. Ostatecznie po walce Polacy skończyli na 26 miejscu.

Pierwszy etap padł łupem teamu Bulls – Karl Platt i Urs Huber. Drugie miejsce dla Centurion Vaude i trzecie dla zawodników Topeak Ergon.

WSZYSTKIE WYNIKI POLAKÓW Z PIERWSZEGO ETAPU

Drugi etap od samego startu przywitał nas deszczem, który nie miał zamiaru odpuścić do samej mety. W teamie Vimar Merx od rana bojowe nastawienie, które było widać na szczycie pierwszego podjazdu – 30 sekund straty do czołowej grupy. Widać, że chłopaki czują się dobrze. Na pierwszym bufecie humory już troszkę gorsze, Aleks złapał kapcia. Dziura była spora, mleczko nie dało rady, strzał z uszczelniacza, naboju i dokulał się jakoś na bufet, tutaj szybka zmiana koła i jazda dalej. Później niestety w zapasie strzeliła dętka. Pomoc mechaników Topeak Ergon okazała się nieoceniona, defekt naprawiony – lecimy!

"Craft BIKE Transalp powered by Sigma Course"

Straty odrobione, Aleks i Darek marzną, termometry pokazują od 7 do 10 stopni, ale wyprzedzają kolejne teamy i odrabiają straty. Meta w Nauders i 18 pozycja, chłopacy zmęczeni, ale zadowoleni.

"Craft BIKE Transalp powered by Sigma Finish Nauders"

Dziś na podium stają kolejno Centurion Vaude 2 (Geysmayr, Gense), Topeak Ergon (Lakata, Hynek), Centurion Vaude 1 (Kaufmann, Kass).

WYNIKI DRUGIEGO ETAPU


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0