Wyniki – 12 – 13 lipca 2014

HomeSportWyniki

Akademickie Mistrzostwa Świata – Jelenia Góra

O ile nas interesuje tylko kolarstwo górskie, to nie można nie wspomnieć, że w ramach AMŚ rozegrane zostały także wyścigi na szosie, gdzie Polacy także zaprezentowali się bardzo dobrze – Katarzyna Solus Miśkowicz zdobyła srebrny medal, a Emanuel Piaskowy brązowy. W wyścigach na rowerach górskich poszło jeszcze lepiej. W jeździe na czas nasi reprezentanci nie mieli sobie równych – zarówno Kasia, jak i Marek zdobyli złote medale:

mtb itt jelenia m

ITT MTB Mężczyzn

mtb itt jelenia k

ITT MTB Kobiet

W niedzielę rozegrane zostały wyścigi w cross country. Tu także świetnie pojechali nasi reprezentanci. Trochę mało gościnnie się zachowali zostawiając niewiele miejsca na podium dla innych nacji ;) Kasia znów złota, a Marek Konwa tym razem musiał uznać wyższość Szwajcara:

mtb xco jelenia m

XCO Mężczyźni

mtb xco jelenia k

XCO Kobiety

Luiza XC CUP – Człuchów

Miniony weekend był dużo bardziej pod znakiem XCO, niż XCM, co bardzo nas cieszy. W Człuchowie po raz piąty rozegrany został wyścig Luiza XC CUP, który po raz kolejni potwierdził, że na dobre cross country cały czas są chętni. Na czele tabeli same mocne nazwiska, które amatorom kolarstwa górskiego nie zostawiły złudzeń dokładając dubla. Najszybszy był Bartosz Banach przed Andrzejem Kaiserem i Krzysztofem Krzywym:
luiza xc cup 2014 wyniki elita m

Malutkie MTB Race – Dobryszyce

W centralnej Polsce rozegrany został po raz pierwszy wyścig Malutkie MTB Race. Niestety póki co wyników się nie dopatrzyłem.

Mazovia MTB – Skarżysko Kamienna

Jedynym maratonem minionego weekendu była Mazovia, która zajrzała nieśmiało w Góry Świętokrzyskie. Dużo było narzekania na zbyt prostą trasę przed zawodami, ale jak życie pokazało – czasem organizator forum czyta i trasa pozytywnie zaskoczyła wszystkich uczestników. Na najdłuższym dystansie czyli Giga najszybsi byli Paweł Baranek oraz Urszula Luboińska.

mazovia skarzysko giga m mazovia skarzysko giga kNa dystansie Mega zwyciężyli Grzegorz Maleszka oraz Anna Ostrowska.