HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Słońce i błoto w Skarżysku-Kamiennej

Pomimo sprzyjającej pogody podczas zawodów Merida Mazovia MTB Marathon, na trasie zawodnicy musieli zmierzyć się z wodą zalegającą w koleinach, dlatego nie obyło się bez błotnych kąpieli. Maraton był bardzo wymagający nie tylko ze względu na podjazdy, ale również z powodu twardej i skalistej nawierzchni, która wymagała dużej koncentracji i sporych umiejętności technicznych.

Zawodnicy, którzy startują w cyklu Cezarego Zamany z chęcią przyjeżdżają w Góry Świętokrzyskie, co jest dla nich sporą odmianą po centralnych i północnych miejscówkach. Tak było i tym razem. Niespełna 700 śmiałków stanęło w niedzielny poranek na stadionie Granat, gdzie kiedyś swój finisz miał Wyścig Pokoju! Wyjątkowo trasa przebiegała przez czynny przejazd kolejowy. Specjalnie dla zawodników zostały więc wstrzymane dwa towarowe pociągi! Dzięki temu nie było problemów z liczeniem star czasowych podczas przejazdu składów. Na pierwszych 12 km długi podjazd mocno rozciągnął stawkę. Dalej trasa była już mocno zróżnicowana. Interwały, zjazdy po kamieniach i w końcu sól ziemi kolarzy MTB czyli wyczerpujące, długie podjazdy.

Wyjątkowo w Skarżysku-Kamiennej, w pierwszym sektorze wśród zawodników stanął organizator cyklu Cezary Zamana, który przejechał dystans Mega i ostatecznie uplasował się na 6 pozycji w kategorii Open. Pierwszy z dużą 3 minutową przewagą przyjechał Grzegorz Maleszka z drużyny BDC Retro MTB Team. Drugi był Bartosz Karczmarski (RENAULT ECO2 TEAM). Na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Majewski (BDC Retro MTB Team). Wśród Pań triumfowała Anna Ostrowska (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Daleko za nią, bo aż z 18 minutową stratą dojechała Ela Kaca (sklepmerida.pl CST). Trzecia była Justyna Zawistowska (BDC Retro MTB Team).

Trasa jak zawsze podczas maratonów cyklu Merida Mazovia MTB Marathon została przygotowana w czterech wariantach długości i trudności. Hobby (8 km), Fit (30 km), Mega (61 km) oraz najdłuższy dystans Giga (94 km). Właśnie Giga był tym razem prawdziwym wyzwaniem. Przy tak długim dystansie na górzystej trasie było naprawdę ciężko. Dlatego wielkie brawa należą się dwóm Paniom, które zdecydowały się na ten morderczy dystans. A były to Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team) oraz Krystyna Żyżyńska-Galeńska (MYBIKE.PL). Najmocniejsi wśród mężczyzn to Paweł Baranek (AIRBIKE.PL Rocky Mountain) oraz Arkadiusz Jusiński (RENAULT ECO2 TEAM), którzy uraczyli zebranych kibiców pięknym finiszem. Z przewagą jednej sekundy na mecie zameldował się Paweł. Nieco ponad 2 minuty później na trzeciej pozycji dojechał Marek Stram (Wkreceni Racing Team).

Kolejne zawody Cyklu Merida Mazovia MTB Marathon odbędą się w Brodnicy 3 sierpnia. Wcześniej w Wieliszewie koło Warszawy Cezary Zamana przygotowuje swój autorski wyścig Mazovia 24h Marathon. Podczas tych zawodów Walery Romanowski, zwycięzca zeszłorocznej edycji, będzie podejmował próbę bicia rekordu Guinnessa w ciągłej jeździe przez 48 godzin! To dopiero wyzwanie.

COMMENTS

DISQUS: 0