HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Osiem miejsc na podium dla Agrochest Team

Upalna eliminacja kolarskiego GP Wielkopolski w Bindudze zakończyła się dla zespołu Agrochest Team dużym sukcesem i utrzymaniem prowadzenia w klasyfikacji drużynowej całego cyklu.

W zmaganiach na trasie koło Murowanej Gośliny zawodnicy Agrochestu odgrywali czołowe role, czego efektem było aż osiem miejsc na podium. Na dystansie MEGA bezkonkurencyjny był Kacper Szczepaniak, który wygrał cały wyścig i zmagania w kategorii M-2. – Jestem coraz bardziej zadowolony ze swojej dyspozycji, tym bardziej, że przede mną najważniejsze starty tego sezonu MTB – powiedział Kacper Szczepaniak.

Na piątym miejscu w klas. generalnej i trzecim w kat. M-3 zmagania ukończył Marcin Hermanowski. Marcin Gembicz trzeci w M-4 na metę przyjechał przed swoim teamowym kolegą Mateuszem Kanoniczakiem. Najmłodszy zawodnik Agrochestu z ekipy startującej na dystansie MEGA, Adam Frątczak uplasował się na drugim miejscu w M-1.

Dystans MINI to druga lokata Pawła Szczepaniaka w generalce i kat. M-2. Jego ojciec Kazimierz – notabene były bardzo dobry kolarz szosowy zajął drugie miejsce w M-4, a będący w życiowej formie Hubert Spławki mimo upadku trzeci raz z rzędu triumfował w M-1.

Startująca po raz pierwszy w tym sezonie w cyklu GP Wielkopolskie Dagmara Helman, po podium w Skandia Lang Team w Bukowinie, także w Bindudze zajęła trzecie miejsce w kategorii K-3.

Teraz w cyklu GP Wielkopolski wakacyjna przerwa, natomiast Mariusz Gil i Kacper Szczepaniak w najbliższy weekend wystartują w Jeleniej Górze w wyścigu XC, który towarzyszył będzie Akademickim Mistrzostwom Świata w kolarstwie górskim i szosowym. – Ten start przede wszystkim traktujemy jako bezpośrednie przygotowanie do startu w Mistrzostwach Polski w cross-country, które odbędą się w już za dwa tygodnie w Środzie Wielkopolskiej (zmagania XCE) oraz Żerkowie (XCO) – powiedział dyrektor sportowy ekipy, Tomasz Helman.

COMMENTS

DISQUS: 0