Kalendarzowy updejt – i znowu trzeba jechać XC ;)

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – i znowu trzeba jechać XC ;)

Trochę z niedowierzaniem spojrzałem na kalendarz zawodów na najbliższy weekend. Jeśli chodzi o maratony to tylko dwie propozycje, z czego jedna gorsza od drugiej. Pierwsza to Legia MTB w Leoncinie, gdzie można się ścigać na rundzie liczącej 18 km. Druga to Mazovia w Skarżysku, ale jak można przeczytać na forum – mimo, że ten cykl zagląda do Gór Świętokrzyskich, to trasa zawodów nie ma nic wspólnego z tym czego można doświadczyć na ŚLR czy Galiński MTB Maraton. Będą szerokie szutry, ponoć tylko jeden podjazd i tyle. Chyba lepiej sobie darować i … pojechać cross country!

Jedź cross country!

Na zbliżający się weekend jest kilka, naprawdę godnych propozycji. W sumie w każdej części Polski coś się dzieje. Najważniejsza propozycja to Jelenia Góra, gdzie od piątku do niedzieli można kibicować studentom podczas Akademickich Mistrzostw Świata. Jednak jadąc tam warto zabrać rower, bo w sobotę w Parku Paulinum rozegrany zostanie wyścig XC dla amatorów – Jelenia Góra MTB Race. Jeśli za daleko Ci do Jeleniej, to prawie w samym centrum Polski w Dobryszycach rozegrany zostanie wyścig Malutkie MTB Race – każdy ma po równo, a niektórzy nawet bliżej. Wyścig organizuje Michał Kucewicz, więc z góry można założyć, że będzie konkretnie. Niestety póki co nie ma cały czas ani trasy, ani jej profilu.

Trochę bardziej na północ, bo w Człuchowie jeszcze jedna opcja na XC. Jedna z tych imprez, co można powiedzieć o nich, że jest „z tradycjami”. To będzie już piąta edycja ścigania na Luiza XC CUP, ale co roku jest coraz lepiej, a frekwencja zawsze jest okazała. Obie imprezy są wpisane do kalendarzy regionalnych OZKol’i, więc zawodnicy z licencjami mogą jechać bez obaw o karę czy zawieszenie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Żerkowie.

Wisienką na torcie zbliżającego weekendu jest wyścig Salzkammergut Trophy, w ramach którego w sobotę rozegrane zostaną m.in. ME XCM Mastersów. Na liście polskie nazwiska. Na pozostałych dystansach wystartuje też wielu Polaków.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/photo.php?fbid=732064660194038&set=a.126653227401854.22357.124749907592186&type=1&theater/” width=””/]

 

Także nie siedź w weekend w domu, tylko jedź cross country. Albo po prostu idź na rower ;)

COMMENTS

DISQUS: 1