HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Architekci po raz drugi zmierzyli się w MTB Archi Cup

II Mistrzostwa Polski Architektów w Maratonie MTB za nami. W dniach 5 i 6 lipca Murowana Goślina gościła amatorów sportów rowerowych w tym blisko pięćdziesięcioosobową grupę architektów – uczestników MTB Archi Cup 2014. W zawodach nie zabrakło członków REHAU RELAZZO TEAM.

Sobota była dniem przygotowań i zbierania sił. Od rana na przybyłych architektów czekał serwis rowerowy, umożliwiający przegląd i regulację rowerów, tak niezbędne przed niedzielnym wyścigiem. Chętni mogli wziąć udział w Akademii Rowerowej „Fitness w służbie kolarstwa” poświęconej zagadnieniom związanym
z przygotowaniem ciała do wysiłku na rowerze.

Nie tylko dla wyczynowców

Rozgrzewką przed głównymi zawodami był rajd rowerowy. Dwudziestopięciokilometrowy przejazd wiódł terenami zielonymi Puszczy Zielonki w kierunku Dziewiczej Góry. Rekreacyjne tempo oraz brak elementu współzawodnictwa pozwoliły na towarzyskie rozmowy. W części tej mogli wziąć udział również mniej zaawansowani miłośnicy dwóch kółek.
Po powrocie z rajdu, zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w konkursach. Jednym z nich były zawody w najwolniejszym pokonaniu na rowerze najazdu wykonanego z desek RELAZZO. Jak się okazuje, produkt firmy REHAU sprawdza się idealnie nie tylko na tarasach. Każdy zawodnik musiał przejechać przez konstrukcję narażając ją na błoto, ostre tarcia i duże obciążenia. Testy zakończyły się pełnym sukcesem –deski po umyciu wyglądały jak nowe. Swoje umiejętności zaprezentował także gość specjalny – Marcin Bugajewski – jeden z najlepszych polskich zawodników w Trialu, który również testował najazd RELAZZO, który nie „ugiął się” nawet pod mistrzem.

Gotowi do startu? Start!

W niedzielę – od godziny 11:00 dla dłuższego dystansu i od 11:30 dla standardowego – rozpoczął się maraton. Z początku w tempie rozgrzewkowym, by po 500 metrach rozpocząć faktyczne ściganie. Trasa była wyjątkowo urozmaicona. Wiodła nie tylko lasami Puszczy Zielonki ale też wymagała od zawodników pokonania niewielkiego mostu. Wiła się brzegiem Warty, by po chwili wznieść się – zawodnicy mieli do wykonania podjazd. Tuż przed metą czekała na nich przeprawa w bród – dla zawodników dystansu MINI 29 km – jednorazowa. Ci, którzy zdecydowali się na dystans MEGA 56 km, do przebycia mieli kolejną pętlę i ponowną przeprawę.

Architekci wśród najlepszych

MTB Archi Cup odbył się w ramach maratonów Bike Cross Maraton, dzięki czemu blisko pięćdziesięciu architektów miało sposobność rywalizacji z setkami kolarzy z całej Polski. Pomysłodawcą Mistrzostw jest Marek Durski z M-Active, który we współpracy z Wojciechem Gogolewskim, organizatorem wielkopolskich maratonów rowerowych, postanowił zorganizować imprezę dedykowaną architektom. Marka RELAZZO jest nie tylko partnerem wydarzenia, ale także bierze czynny udział w zmaganiach sportowych jako drużyna REHAU RELAZZO TEAM. Wśród zawodników są pracownicy, klienci i partnerzy firmy, a także coraz szersze grono architektów. W tym roku wystartowało 20 zawodników, czyli aż o jedenastu więcej niż w zeszłym roku podczas pierwszej edycji imprezy. Dwoje z nich stanęło na podium: Lidia Ostrowska zajęła III lokatę w klasyfikacji kobiet, a Rafał Ostrowski w swojej kategorii wywalczył II miejsce. Drużyna jak widać rośnie w siłę i osiąga coraz większe sukcesy.

Oficjalne wyniki II Mistrzostw Polski Architektów w MTB:

KOBIETY OPEN MINI
I miejsce – Anna Kladzińska
II miejsce – Dominika Szymanowska
III miejsce – Lidia Ostrowska

KOBIETY OPEN MEGA
I miejsce – Katarzyna Słuchocka

MĘŻCZYŹNI M4+M5 MINI
I miejsce – Bartosz Łukaszewicz
II miejsce – Mariusz Cichocki
III miejsce – Adam Skrzypczyk

MĘŻCZYŹNI M3 MINI oraz MĘŻCZYŹNI OPEN
I miejsce – Grzegorz Kubaczka
II miejsce – Radosław Ostrowski
III miejsce – Rafał Dziedzic

MĘŻCZYŹNI M4 MEGA
I miejsce – Piotr Guzik
II miejsce – Andrzej Gomułka
III miejsce – Jerzy Briks

MĘŻCZYŹNI OPEN MEGA
I miejsce – Maciej Cierniewski
II miejsce – Piotr Guzik
III miejsce – Andrzej Gomułka

CONSTRUCTION CUP
I miejsce – Piotr Firlik
II miejsce – Marcin Adamczyk
III miejsce – Marcin Dąbrowski

COMMENTS

DISQUS: 0