HomeINFORMACJE PRASOWEJBG-2

[PR] Doskonała passa JBG-2 Team

Nasi zawodnicy różnią się typem preferowanych wyścigów, najbardziej pasującym rodzajem treningu oraz sposobem i tempem budowania formy. Jednak każdy z nich pracuje na sukces. Skuteczność działania drużyny w pełni potwierdzają świetne starty. Czerwiec był wyjątkowo udany dla naszych reprezentantów.

Dobrą passę rozpoczęły doskonałe wyniki podczas Mistrzostwa Europy w maratonie MTB. 6. miejsce wywalczył Bartłomiej Wawak, 9. Adrian Brzózka, a 18. Piotr Brzózka. Zawodnicy rywalizowali na Irlandzkich szlakach Ballyhoura liczących 93 km oraz prawie 2200 m przewyższenia. Zwyciężył jeden z faworytów- Christoph Sauser.

Kolejny powód do dumy przyniósł Patryk Piasecki, wygrywając Beskidy MTB Trophy. Na trasie 4 etapów liczącej łącznie 265 km zwycięzca osiągnął czas 13:52:93. Zdecydowanie należy zauważyć wkład pracy Piotra Brzózki, który cały drugi etap uciekał razem z Patrykiem budując przewagę nad kolejnymi kolarzami. Pomimo złapanej gumy chłopaki uzyskali na mecie prawie 10-minutową przewagę. Ten dzień zmagań był szczególnie istotny dla naszych reprezentantów, gdyż został przez uczestników nazwany „diabelskim” na cześć Marka „Diabła” Galińskiego. JBG-2 Team wygrał klasyfikację drużynową dwóch etapów. Drugim zawodnikiem klasyfikacji generalnej został Ramses Bekkenk (KMC Mitsubishi Koga). Jego łączna strata do zwycięzcy wyniosła prawie 14 minut. Choć wielu uczestników zawodów skarżyło się na słabe oznaczenie tras tegorocznej edycji powodujące błądzenie i nadłożenie zbędnych kilometrów, etapówka była nie lada wyzwaniem.

W ten sam weekend Mariusz Kowal zajął 2. miejsce w zawodach Pucharu Polski MTB XCO rozegranych w Tuchowie. Na wymagającej technicznie oraz kondycyjnie trasie Mariusz od startu narzucił bardzo mocne tempo. Wyścig wygrał Marek Konwa.

Mariusz Kowal umocnił swoją pozycję lidera Pucharu Polski w maratonie wygrywając kolejny wyścig Skandia Maraton Lang Team w Bukowinie Tatrzańskiej. 2. miejsce zajął Piotr Brzózka. Nasi reprezentanci ponownie podjęli atak od startu, rozciągnęli grupę i uciekali wykorzystując utrudnienia trasy do zwiększania przewagi. Mariusz okazał się również najszybszy w premii Shimano rozegranej na 10. kilometrze.

Swoja klasę zawodnicy JBG-2 Team pokazali podczas Mistrzostw Świata w Maratonie MTB. Jacek Brzózka zdobył brązowy medal wśród mastersów. Zawodnicy przez 70 kilometrów zmagali się ze śliskim podłożem, licznymi single trackami.

Kolejnego dnia na starcie elity w Republice Południowej Afyki stanęli najlepsi kolarze górscy. Polskę reprezentowali Bartłomiej Wawak oraz Adrian Brzózka. Zawodnicy mieli do pokonania 95 km i ponad 3000 m przewyższenia. Już na pierwszych kilometrach uformowała się kilkunastoosobowa grupa herosów. Na 14. km jadący na 14. pozycji Adrian Brzózka musiał się wycofać z rywalizacji. W okolicach 50.km zaatakował Czech Jaroslav Kulhavy i wyszedł na prowadzenie, którego już do samej mety nie oddał, triumfując zwycięstwo. To pierwszy zawodnik w historii MTB, który wygrał Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata XC oraz Mistrzostwa Świata w maratonie MTB. Srebrny medal zdobył Austriak Alban Lakata. Na 3. miejscu wyścig skończył główny faworyt Christopher Sauser, który po defekcie gonił czołówkę.

6. miejsce wywalczył Bartłomiej Wawak! Reprezentant JBG-2 Team pokazał wielką klasę i udowodnił że pomimo młodego wieku (21lat) należy do ścisłej grupy najlepszych zawodników świata. W końcowej części wyścigu stoczył prawdziwą walkę rozstrzygającą o miejscach medalowych z Lakatą, Paulisenem, Peryglisem i Sauserem. Finalnie na metę Bartek wjechał niecałe 8 minut za zwycięzcą. Ten doskonały wynik napawa dumą i utwierdza w przekonaniu, że polska drużyna potrafi zawojować.