HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Atrakcje podczas Akademickich Mistrzostw Świata

Od wtorku 8. lipca Jelenią Górą i okolicami zawładną kolarze z 25 krajów – uczestnicy Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym.

Zapowiadane od wielu tygodni Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym zbliżają się wielkimi krokami. Już za tydzień do Kotliny Jeleniogórskiej zjadą się kolarze – studenci z całego świata. Mamy dotychczas zgłoszonych ponad 150 zawodników z Europy, Azji, Ameryki, Oceanii a nawet Afryki. Rywalizacja będzie z pewnością bardzo ciekawa i widowiskowa, gdyż jeleniogórskie trasy są wyjątkowo trudne – mówi Grzegorz Miedziński wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego. Dlatego każdy kto interesuje się kolarstwem i ma wolny początek lipca powinien zjawić się w stolicy Karkonoszy. Dla wszystkich zainteresowanych kibicowaniem prezentujemy harmonogram mistrzostw:

8. lipca (wtorek) – Ceremonia Otwarcie mistrzostw (w ramach niej pokaz trialu rowerowego w
wykonaniu Rafała Kumorowskiego – Plac Ratuszowy)
9. lipca (środa) – kolarstwo szosowe – wyścig indywidualny na czas – Jelenia Góra-Podgórzyn-
Sosnówka – Podgórzyn – Jelenia Góra
10. lipca (czwartek) – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – Jelenia Góra –
Podgórzyn – Sosnówka – Borowice – Podgórzyn (rundy) – meta Jelenia Góra
12. lipca (sobota) – kolarstwo górskie (XCO) – wyścig indywidualny na czas – Park Paulinum
13. lipca (niedziela) – kolarstwo górskie (XCO) – wyścig ze startu wspólnego – Park Paulinum

Ponadto w sobotę 12. lipca odbędzie się wyścig dodatkowy „Jelenia Góra MTB Race”, którego regulamin dostępny jest na www.Cycling2014.com. Przewidziane nagrody to 3000 zł w gotówce + nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6000 zł. Start w wyścigu jest bezpłatny.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla kibiców. Będzie można testować różne rowery m.in. marki DEMA i kamery GoPro. Dla zapalonych fotografów czeka bezpłatny wydruk wykonanego na trasie zawodów zdjęcia (na drukarkach Epson), zaś dla wprawionych kolarzy próba wytrzymałości na trenażerach Force. Będą również stoiska z odzieżą outdoorową i termoaktywną. Do tego liczne konkursy dla publiczności no i przede wszystkim niezapomniane emocje sportowe.

Na mistrzostwa zaprasza Maja Włoszczowska – patron imprezy:

https://www.facebook.com/WUC.Cycling2014

Sponsorami Głównymi są: Miasto Jelenia Góra, Politechnika Wrocławska, Dolny Śląsk i Rubena.

COMMENTS

DISQUS: 0