Kalendarzowy updejt – etapówek czas

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – etapówek czas

W tym tygodniu z przyczyn zawodowych wpisy na www pojawiają się z dużym opóźnieniem. Życie. Kiedy piszę te słowa, to amatorzy ścigania długodystansowego pewnie już są na trasie drugiego już etapu Bike Adventure. Jednej z tych etapówek, które są dobrym przetarciem i odpowiedzią na pytanie czy możesz już myśleć o tych poważniejszych wyścigach etapowych czy jednak trzeba się jeszcze trochę powstrzymać i popracować nad sobą. Etapówka od Grabka, Bike Adventure wróciła do kalendarza w zeszłym roku. Oferuje dwie wersje tras – Pro (240 km / 7700 m) i Fun (115 km 3800 m). Jak nazwy wskazują – może być ciężko, ale z ogromną satysfakcją ukończenia. A może być lżej i z uśmiechem na twarzy od początku do końca.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/maratony.MTB.XC/posts/728595427207628/” width=””/]

 

Mini etapówka?

Wiadomo, że już nie ma opcji, żeby dołączyć do tego wyścigu. Z resztą start w etapówce to nie jest decyzja, którą podejmuje się spontanicznie. Można jednak w najbliższy weekend spróbować sił w taki quasi etapówce, bo oto w sobotę i niedzielę w dość niedużej odległości od siebie rozgrywane są Maratony Kresowe. Sobota to Siennica Różana koło Krasiczyna, a w niedziela to Chełm. Mimo iż zawody rozgrywane są z dala od gór, na ścianie wschodniej, to organizatorzy zadbali o naprawdę godną trasę. W Siennicy na najdłuższym dystansie (obok Połówki oraz Mini i Mikro) do pokonania ponad 60 km na bardzo interwałowej trasie z 1200 m przewyższeń, a w niedzielę najdłuższy dystans to 66 km i prawi 1000 metrów. Razem daje to ponad 120 km i 2200 metrów – przejechać coś takiego, to już jest coś!

Słowo od organizatora:

Wyścigi w Siennicy Różanej i Chełmie składają się dwuetapowa rywalizację „Krasne Pagóry” rozgrywane pod patronatem Nadleśnictwa Chełm. Będzie się toczyła we wszystkich, ponad 30 kategoriach Maratonów Kresowych. Najlepsi zawodnicy dwudniowej rywalizacji otrzymają naprawdę wyjątkowe i okazałe trofea. Ich ojcem chrzestnym jest także Wiesław Wójtowicz, który jest siłą napędową drużyny Obst Chełm.

Na poparcie tych liczb poniżej profile trasy:

W sobotę jeszcze jeden ciekawy i wymagający maraton. Mianowicie kolejny etap Cyklokarpat, które rozegrane zostaną w Pruchniku. Trasa jak to w górach. Już samo Hobby liczące 20 km ma 500 m przewyższeń. Na dłuższych dystansach odpowiednio 41 km i 1300 m oraz 69 km i 2200 m.

PRO ściganie

Zawodowcy mają przed sobą intensywny weekend. Spore grono zawodników z Polski w sobotę udaje się do Czech na tamtejszy Puchar, bo to najbliższy Polsce wyścig z kalendarza UCI. Jeśli nie liczyć Maja Race, który będzie we wrześniu to w Polsce w tym roku nie ma wyścigów punktowanych. Wyścig w Czechach zostanie rozegrany w miejscowości Pec pod Sněžkou. W niedzielę z kolei na sporo zawodników można liczyć w Wałbrzychu, gdzie rozegrana zostanie czwarta runda Pucharu Polski i jednocześnie druga (i ostatnia) runda Górali na Start.

Długodystansowcy zapewne licznie stawią się na Skandii (Pucharze Polski XCM) w Krokowej. Czesław Lang stara się nie przemęczać swoich klientów, dlatego po ciężkiej (jak na ten cykl) trasie w Bukowinie Tatrzańskiej, w najbliższą sobotę będzie trening jazdy na kole po płaskiej jak stół trasie. O tym, że w tych okolicach można pojechać ciekawy i wymagający wyścig MTB przekonuje od kilku lat Przemek Ebertowski, który organizuje King Oscar Gniewino Maraton.

Pozostałe imprezy zbliżającego się weekendu:

Sobota:

  • Family Cup – Karpacz (XCO)

Niedziela:

  • Family Cup – Turek (XCO)
  • Legia MTB – Czerwonka (XCM)
  • Murowana Goślina – Gogol (ArchiCup) (XCM)
  • Poland Bike – Wąchock (XCM)

Oprócz imprez MTB warto zwrócić uwagę na Grand Prix, które będzie rozgrywane w ten weekend na torze w Pruszkowie oraz – o czym przypominamy tylko dla zasady – startuje Tour de France. W tym roku w peletonie aż pięciu Polaków!

COMMENTS

DISQUS: 2