Wyniki – 28 – 29 czerwca 2014

HomeSportWyniki

Wyniki – 28 – 29 czerwca 2014

Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB

Wielkim sukcesem został zakończony miniony weekend dla Polaków śledzących kolarstwo górskie. Zaledwie (!!!) 21 letni Bartłomiej Wawak (JBG-2). Zerknij w rubrykę wiek i zobacz jaki potencjał tkwi w tym zawodniku. Pozostaje tylko trzymać kciuki i mieć nadzieję, że nie zabraknie mu determinacji i wsparcia sponsorów w dalszym rozwoju. Adrian Brzózka zmuszony został do zrezygnowania z rywalizacji.

Mistrzami świata zostali Jaroslav Kulhavy oraz Annika Lnagvad. Oboje przekroczyli linię mety z bezpieczną, kilkuminutową przewagą.

Dzień wcześniej, w sobotę, rozegrane zostały MŚ w kategorii Masters, gdzie świetnie pojechał Jacek Brzózka i w efekcie zajął trzecie miejsce!

Mężczyźni:

xcm wch

Kobiety:

xcm wch k

——————————————————————————————————————————————–

Skandia Maraton LangTeam – Bukowina

Czesław Lang zdaje się wracać do korzeni, kiedy to na południu Polski organizował Grand Prix i bardzo ciężkie wyścigi w cross country. Bukowina bardzo ciężka nie była, ale na pewno był to najtrudniejszy i najbardziej wymagający maraton cyklu. Bez dwóch zdań zasługujący na określenie „XCM”.

Najszybszym zawodnikiem na Grand Fondo był Mariusz Kowal, który na finiszu musiał zawalczyć o najwyższy stopień podium z kolegą z drużyny – Piotrem Brzózką – obaj JBG-2. Trzecie miejsce przypadło Dariuszowi Batkowi (Sante BSA Whistle). Najszybszą zawodniczką była Karolina Kozela (Cyclo Trener Team).

Grand Fondo:

skandia giga

Na Medio także była ostra walka na finiszu rozegrana między Grzegorzem Hajdą (Sokół Kęty) oraz Grzegorzem Czetyrko (Kolarzyk Fuji Olsztyn). Podium dopełnił Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric). Na średnim dystansie najszybszą zawodniczką była Magdalena Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric).

Medio:

skandia medio

——————————————————————————————————————————————–

Cała Polska jedzie dla Marka – XCO – Gielniów

Lada dzień u nas obszerna relacja z Gielniowa. Póki co wyniki. Na trudnej, technicznej i wymagającej rundzie rywalizowali zawodnicy od Żaka do Elity oraz Amatorzy. W najstarszych kategoriach triumfowali Anna Szafraniec (Kross Racing Team) oraz Łukasz Pihulak (MTB Silesia Rybnik). W amatorach, którzy stawili czoła tej trasie najlepsi okazali się Łukasz Matusiak (Gatta) oraz Marta Mikołajczyk (Crazy Racing Team).

Młodzik:

młodzik

Młodziczka:

młodziczka

Junior młodszy:

junior mł

Juniorka młodsza:

juniorka mł

Junior:

junior

Juniorka:

juniorka

Kobiety amator:

amator k

Mężczyźni amator:

amator m

Kobiety open:

kobiety

Mężczyźni open:

open m

——————————————————————————————————————————————–

Puchar Szlaku Solnego – Spytkowice

Dużo było hałasu o to, że zawody XC w Gielniowie w sobotę są konkurencją dla edycji PSS w Spytkowicach. Patrząc jednak na nazwiska na tych dwóch zawodach oraz na innych wynikach widać jasno, że nikomu zbytnio to nie zaszkodziło. Było wielu zawodników, z Bartkiem Janowskim (Romet MTB Team) na czele, którzy nie dość, że pojechali w oba dni, to jeszcze stawali na podium.

Młodzik:

młodzik

Młodziczka:

młodziczka

Junior młodszy:

junior mł

Juniorka młodsza:

juniorka mł

Junior:

junior

Juniorka:

juniorka

Masters:

masters

Orlik:

orlik

Kobiety:

kobiety

Elita:

elita

——————————————————————————————————————————————–

Bike Maraton – Myślenice

Pokuszę się o stwierdzenie, że największym przegranym minionego weekendu był Bike Maraton. Rozgrywany w sobotę obok takich wyścigów jak Skandia w Bukowinie oraz XCO w Gielniowie, nie zdobył zbyt mocnej obsady. Taka sytuacja ułatwiła zadanie Bartkowi Janowskiemu (Romet MTB), który zabezpieczył sobie niespełna 12 minut przewagi na dystansie Giga. Za nim na metę wjechali Mateusz Zoń oraz Michał Ficek (Cyclo Trener Team).

Giga:

bm giga

Także na dystansie Mega zawodnicy na metę przybywali w kilku minutowych odstępach. Najszybszy był Dominik Grządziel (DBR – Author). Za nim Michał Rudel (Im-Motion MR) oraz Krzysztof Grudzień (Mokate Loyd). Najszybszą zawodniczką na tym dystansie była Aleksandra Misterska (Romet MTB).

Mega:

bm mega

——————————————————————————————————————————————–

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – Lubrza

Zgodnie z przewidywaniami spora część zawodników z Bukowiny udała się do Lubrzy, gdzie rywalizowali o nagrody finansowe w ramach cyklu Kaczmarek Electric MTB. Z minimalną przewagą nad Andrzejem Kaiserem (Euro Bike Kaczmarek Electric) na metę dotarł Marek Konwa (Betch.nl Superior Brentjens). Trzeci na metę dojechał Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Aptekagemini.pl).

Mega:

kaczmarek lubrza mega

——————————————————————————————————————————————–

DMP Amatorów – Urle

Jak co roku w Urlach Grzegorz Wajs urządził Amatorskie Drużynowe Mistrzostwa Polski. Z kolarstwem górskim nie ma to wiele wspólnego, ale chętnych do udziału nie brakuje. Podium między sobą z niewielkimi różnicami podzieli ekipy Nexus Team 1, TRW Cloudwere oraz Renault Eco2 Team.

urle

——————————————————————————————————————————————–

Cała Polska jedzie dla Marka – XCM – Gielniów

W niedzielę w Gielniowie rozegrany został maraton. Trasa na dwóch dystansach 44 i 58 km. Niepozorny dystans, ale jednak najszybszy zawodnik  Mega na jego pokonanie potrzebował ponad 2 godzin. Na Giga potrzebne były trzy godziny. Swoje dołożyła też pogoda, a dokładniej obfite opady poprzedzające start. Triumfatorami zostali Nikola Bujak (Grupa KK Idea Bank 3RB), Łukasz Rejter (Im Motion MR) oraz Łukasz Staszko (Maxxbike).

Mega kobiety:

kobiety xcm mega

Mega mężczyźni:

m xcm mega

Giga:

m xcm giga

——————————————————————————————————————————————–

Świętokrzyska Liga Rowerowa – Łączna

Podobne warunki co w Gielniowie były także w Łącznej, gdzie na dużo dłuższym dystansie (Master liczył blisko 90 km) najszybszy zawodnik potrzebował prawie 5 godzin na jej pokonanie. Spora część zawodników widząc z czym dane jest się zmierzyć zjechała na krótszy dystans Fan (47 km). W efekcie sklasyfikowane zostało tylko 53 osoby. Najszybciej na metę dotarł Michał Ficek (Cyclo Trener Team). Najdłużej na trasie, bo ponad 8 godzin jechał Grzegorz Kruszko (MTB Pruszyński). Dystans Master ukończyły trzy kobiety: Ewa Karchniwy(SCS OSOZ RACING TEAM), Krystyna Żyżyńska (Mybike.pl) oraz Monika Wrona (Mybike.pl).

Master:

ślr mtb cross maraton laczna master wyniki

Na średnim dystansie najszybszy był Tomasz Dygacz (Cyclo Trener Team). Sylwia Jadczyk-Szewczyk (Kettler Bike) była najszybszą kobietą.

Fan:

ślr mtb cross maraton laczna fan wyniki

——————————————————————————————————————————————–

I Puchar Strefy Sudety – Walim

I puchar strefy sudety walim mtb wyniki

——————————————————————————————————————————————–

Liga Północy MTB – Debrzno

Bardzo dobre komentarze zebrała trasa w Debrznie, gdzie najszybszym zawodnikiem był Rafał Szturo (TTC Bull Racing Team). Do poczytania wkrótce w komentarzach postartowych.

Mega:

liga północy mega

——————————————————————————————————————————————–

 

COMMENTS

DISQUS: 2