HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Mazovia 12h. Deszcz ich nie wystraszył

W miniony weekend odbyła się już trzecia edycja maratonu Mazovia 12h Marathon. Podczas zawodów ponad 130 uczestników rywalizowało na specjalnie przygotowanej pętli. Zwycięzcami zostali ci zawodnicy oraz te zespoły, które pokonały największą liczbę okrążeń w czasie dwunastu godzin. I tak wśród mężczyzn najwięcej, bo aż 20 okrążeń z czasem 11h:32m:59s wykręcił Jacek Podbielski. Wśród Pań z wynikiem 11 okrążeń i czasem 09h:19m:02s zwyciężyła Patrycja Niszczota. Wśród drużyn w kategorii Duo najlepsi okazali się Jacek Cieślach i Rafał Lach z drużyny Rowerek.eu Grupa DSF Team z liczbą 21 okrążeń. W kategotii Quatro na podium stanęli również zawodnicy drużyny Rowerek eu Grupa DSF Team w składzie Robert Zalewski, Michał Dobrzyński, Arkadiusz Miastowski, Maksymilian Błoński pokonali aż 23 okrążenia!

Pierwsza część imprezy przebiegła w dobrych, słonecznych warunkach. Niestety po godzinie 16.00 zaczął padać deszcz, który diametralnie zmienił sytuację na trasie, wprowadzając duże zamieszanie. Błoto i śliskie podłoże, wymagało od zawodników ciągłej uwagi, dobrej techniki i ogromnego skupienia, o które nie łatwo pod wielu godzinach jazdy. Ci, którzy dotrwali do końca, otrzymali nagrody i wyróżnienia w nocnej scenerii przy świetle reflektorów.

Uczestnicy podczas zawodów mieli do dyspozycji dobrze przygotowane zaplecze. Serwis rowerowy przez 12h, zabezpieczenie medyczne, a także ciepły posiłek oraz obfity bufet, na którym mogli uzupełniać braki energetyczne. Jedzenia było aż nadto.

Miasteczko rowerowe tętniło życiem. Rozstawiono wiele namiotów, przybyła liczna grupa kibiców i osób towarzyszących, które wspierały uczestników, pomagały im od strony technicznej. Organizator nie zapomniał o dzieciach, które przyjechały na zawody towarzysząc rodzicom. Specjalnie dla nich odbył się mini wyścig, który nadzorował osobiście Cezary Zamana.

Wśród licznych gości, na starcie Mazovia 12h Marathon pojawił się także sam Burmistrz Łomianek, Pan Tomasz Dąbrowski.

COMMENTS

DISQUS: 0