HomeINFORMACJE PRASOWERomet Racing Team

[PR] Bike Maraton 2014 na półmetku

Kolarze startujący w cyklu Bike Maraton dojechali do półmetka tegorocznej rywalizacji.

W ostatnią sobotę zawodnicy tego najpopularniejszego cyklu maratonów MTB spotkali się w Myślenicach by przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizować na trasach Beskidu Wyspowego.
Mimo początku wakacji i wielu innych imprez w okolicy na starcie V edycji Bike Maraton 2014 stanęło ponad 700 zawodników, którzy punktualnie o godz. 11.00 wyruszyli na trzy specjalnie przygotowane trasy.

Gdy na trudnych górskich trasach trwała rywalizacja na głównych dystansach w miasteczku rowerowym na myślenickim Zarabiu trwały zawody w Dziecięcym Bike Maratonie. Ponad 70 dzieci rywalizowała w bezpłatnych wyścigach w różnych kategoriach wiekowych od przedszkolaka do uczniów szkół podstawowych.

W miasteczku sportowym prócz zawodów dla dzieci działa trwały warsztaty fotografii sportowej pod okiem fotografów FUJIFILM. Dealerzy marki Ssangyong prezentowali modele samochodów 4×4 spod skrzydeł tego koreańskiego producenta. Przedstawiciele marki SCOTT prezentowali najnowsze modele rowerów oraz dokonywali drobnych napraw serwisowych w rowerach wszystkich chętnych. O odpowiednie nawodnienie podczas całych zawodach dbał przedstawiciel marki SQUEEZY.

Rywalizację na królewskim, najdłuższym dystansie GIGA zdominował Bartosz Janowski (Romet MTB Team), który wyprzedził Mateusza Zonia (Velonews.pl) i Michała Ficka (Cyclo Trener Team). Wśród Pań na dystansie MEGA najlepsza okazała się Aleksandra Misterską (Romet MTB Team) przed Ewą Karchniwy ( SCS OSOZ Racing Team) i Kamilą Płoszczycą. Najlepszym mężczyzną na tym dystansie został Dominik Grządziel ( DSR Author) pokonując Michała Rudela (IM-Motion Magazyn Rowerowy Team) i Krzysztofa Grudnia ( Mokate Loyd Team). Na sprinterskim dystansie MINI równych sobie nie mieli Anna Puchalska ( Bike Polpharma) i Tomasz Mach ( KKW Jama Wałbrzych).

Teraz Bike Maraton przenosi się na Dolny Śląsk w Góry Sowie, 19 lipca spotykamy się w Bielawie, miejscu idealnym na Maraton w środku lata. Piękna trasa, zbiornik wodny, plaża…

Zdjęcia oraz wyniki z rywalizacji w Myślenicach można znaleźć na www.bikemaraton.com oraz na www.facebook.com/bikemaraton

COMMENTS

DISQUS: 0