HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Dwa zwycięstwa ekipy Meridy na Kitzalp Bike Festivalu

Multivan Merida Biking Team zdominował zmagania cross country podczas Kitzalp Bike Festivalu w Kirchbergu w Tyrolu. Swoje wyścigi w ostatnią niedzielę wygrali tam Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Ondrej Cink, który wyprzedził kolegę z zespołu, Rudiego van Houtsa.

Wyścigi cross country były jedną z głównych atrakcji popularnego Kitzalp Bike Festivalu rozgrywanego w tyrolskim Kirchbergu. W ostatnią niedzielę bezkonkurencyjni okazali się w nich Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Ondrej Cink z Multivan Merida Biking Teamu. Norweska mistrzyni uzyskała przewagę nad rywalkami już na pierwszym okrążeniu. Im dłużej trwał wyścig, tym więcej traciły one do Dahle Flesjii, która nie okazywała tego dnia żadnej słabości. Zawodniczka ekipy Meridy wygrała z przewagą 1’ 47” nad lokalną faworytką Lisi Osl i 3’ 21” nad trzecią Helen Grobert. – Trasa była bardzo widowiskowa, miała mnóstwo korzeni, świetnych singletracków i trochę specjalnie przygotowanych na wyścig fragmentów. Nie zabrakło też stromych podjazdów – opisywała Dahle Flesjaa. – Wciąć kocham zwyciężać wyścigi MTB – stwierdziła z entuzjazmem.

Po przerwie spowodowanej kontuzjami do ścigania wrócili Ondrej Cink i Rudi van Houts. Od początku zmagań nadawali oni w Kirchbergu mocne tempo. Na drugim okrążeniu zaczął odjeżdżać Cink, który pewnie sięgnął po zwycięstwo, finiszując 30” przed swoim kolegą z Multivan Merida Biking Teamu. – Ondrej był dla mnie dzisiaj za mocny, na każdym okrążeniu dokładał mi 5 sekund. Udało mi się jednak obronić drugie miejsce, jadąc równym tempem – podsumował van Houts. – Taki wynik jest dla mnie bardzo dobry po kilku niepowodzeniach w pierwszej części sezonu – dodał. Zadowolenia z wyścigu nie krył także Ondrej Cink. – Trasa bardzo mi odpowiadała i czułem się dzisiaj świetnie. Ten start był dla mnie częścią przygotowań do drugiej części sezonu, więc tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa.

Wyniki wyścigów cross country (kat. C1) podczas Kitzalp Bike Festivalu 2014

Elita kobiet

  1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, 1:12.57
  2. Lisi Osl, + 1.46
  3. Helen Grobert, + 3.20

Elita mężczyzn

  1. Ondrej Cink, 1:31.16
  2. Rudi van Houts, + 0.30
  3. Michal Lami, + 0.57

COMMENTS

DISQUS: 0