Komentarze postartowe 25(1)/2014 – Puchar Czech

HomeSportKomentarze

Komentarze postartowe 25(1)/2014 – Puchar Czech

Puchar Czech XCE – Kutna Hora

Borys Góral – Superior MTB Energy Team:

Trasa w Czechach podobała mi się ze względu na znajdujący się tam długi podjazd. W kwalifikacjach uzyskałem 3. czas. Następnie udało mi się wygrać wszystkie biegi. Cieszę się, że odniosłem zwycięstwo poza granicą kraju. Na wyścig przyjęła mnie i zaoferowała mi pomoc grupa SGR za co dziękuję!

Puchar Czech XCO – Kutna Hora

Katarzyna Solus-Miśkowicz – Kross Racing Team:

W niedzielę 15 czerwca startowałam na wyścigu pierwszej kategorii UCI w Kutnej Horze. Szkoda, że w Polsce nie ma punktowanych wyścigów i zamiast ścigać się na Pucharze Polski w Boguszowie Gorcach, (a wiem że trasa tam jest kompletna i mało mamy takich w Polsce) to musiałam wybrać Puchar Czech. W tygodniu poprzedzającym wyścig przyplątał się jakiś wirus, który parę dni przed startem położył mnie do łóżka. Mimo to chciałam jechać i walczyć. Dlatego w sobotę wsiadłam do samochodu i obrałam kierunek: Kutna Hora. Trasa mi się nie podobała, a to dlatego że nie lubię tak interwałowych profili. Krótkie strome podjazdy, mnóstwo zakrętów, parę podbiegów sprawiło że łapały skurcze, ale na szczęście dopiero pod koniec wyścigu. Już pod koniec pierwszej rundy odskoczyłam od reszty zawodniczek, a że nie czułam się w tym dniu zbyt dobrze, to cały czas jechałam z całych sił, uciekając przed goniącymi mnie rywalkami. Udało się wygrać, z czego niesamowicie się cieszę :)

Anna Szafraniec – Kross Racing Team:

Tydzień po ME wystartowałam w kolejnej edycji Pucharu Czech w Kutnej Horze, gdzie broniłam koszulki liderki:) Trasa bardzo interwałowa z milionem zakrętów – zapamiętać to to nie lada wyczyn:) Na wyścigu bardzo szybko przekonałam się o tym, jak dużo daje perfekcyjna znajomość trasy. Od startu zaatakowała Kasia Solus i udało jej się oderwać od reszty stawki. Ja czując się bardzo średnio starałam się jechać równym tempem walcząc praktycznie cały wyścig z Barborą Machulkova. Na każdym podjeździe zyskiwałam kilka metrów przewagi, ale wystarczyły 3 zakręty aby znów poczuć jej oddech na plecach. Ostateczny atak przeprowadziłam na ostatnim podjeździe i udało się wygrać, ale muszę przyznać że kosztowało mnie to sporo zdrowia:) Wygrała Kasia, ja dotarłam na metę 32 sekundy później, a trzecia Machulkova straciła do mnie 13 sekund:) Teraz kilka dni odpoczynku:) A i umocniłam się pozycji liderki Pucharu Czech;)

Piotr Kurczab – SGR Srebrna Góra:

Ubiegły weekend uważam za udany. Zarówno start w Pucharze Polski XCO w Boguszowie Gorce i Pucharze Czech XCO w Kutnej Horze poszedł po mojej myśli. Po serii niepowodzeń i pecha w postaci defektów sprzętowych doczekałem się lepszego weekendu. Wszystko to dzięki pomocy i wsparciu drużyny SGR Srebrna Góra. Wszyscy wspólnie pracujemy na te wyniki za co im serdecznie dziękuję. Wielkie brawa dla chłopaków z Boguszowa za wspaniałą trasę, powoli zapominałem co to prawdziwe XC, odświeżyli mi pamięć, chwała im! Cross country to jest to co podoba mi się najbardziej :) W najbliższy weekend udam się do Tuchowa skąd pochodzi mój tato, a następnie wystartuję w Gielniowie oddać cześć wielkiemu Polskiemu Mistrzowi Markowi Galińskiemu. Do zobaczenia!

Marcin Kawalec – Sante BSA Whistle:

Zeszły weekend spędziłem na prawdziwym ściganiu XC. Sobotni Puchar Polski w Boguszowie przeprowadzony na trudnej i wymagającej trasie udało się ukończyć na 2 miejscu w Elicie, z czego jestem zadowolony. Następnego dnia wraz z całą ekipą SANTE BSA WHISTLE udaliśmy się do Kutnej Hory w Czechach. Tutaj konkurencja znacznie mocniejsza z Miguelem Martinezem na czele :) Wyścig starałem się jechać równo, gdyż czułem w nogach dzień poprzedni. Na metę po dość długim wyścigu – 1h47min udało się wjechać na 15 miejscu.

Aleksandra Podgórska – Sante BSA Whistle:

Miałam okazję już dwa razy ścigać się na tej trasie. W skrócie- łatwa technicznie, bardzo szybka i ciężka fizycznie. ,,Piękniejszego” startu nie mogłam sobie wymarzyć, na pierwszy podjazd wjechałam przedostatnia. Na początku jechało mi się bardzo ciężko. Mimo wszystko nogi po sobotnim wyścigu za dobrze się nie kręciły. Potem jakoś już się jechało. Zawody ukończyłam na 3 miejscu w kat. U23 i 13 w kat. elita. Jednocześnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Czech w kat. U23 zajmuję 2 miejsce.

COMMENTS

DISQUS: 0