Wyniki – 14 – 15 czerwca 2014

HomeSportWyniki

Wyniki – 14 – 15 czerwca 2014

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

BMC Racing Cup – Granichen (SUI)

Miniony weekend bogaty był w sukcesy Polaków w kolarstwie górskim. Maja Włoszczowska (Liv Pro XC) musiała uznać tylko wyższość swojej koleżanki z drużyny – Jolandy Neff. Pod nieobecność Nino Schurtera, który jedzie w tej chwili w Tour de Suisse oraz w związku z kontuzją Juliena Absalona dużo łatwiejszą drogę na podium miał Fabian Giger (Giant Pro XC).

bmc racing cup wyniki elita k bmc racing cup wyniki elita m

anna szafraniec katarzyna solus miskowicz kross racing team puchar czech kutna hora

Puchar Czech XCO / XCE

Niedzielne wyścigi w cross country zostały poprzedzone sobotnim eliminatorem, gdzie triumfował Borys Góral (MTB Środa Wlkp) a zawodniczki SGR Srebrna Góra – Iwona Kurczab oraz Aleksandra Dawidowicz zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Wyścigi cross country to same dobre nowiny. Pomijając polskie akcenty warto zauważyć wysoką formę Miguela Martineza (Tropix FRM), który w zeszłym roku wrócił do ścigania. Polskę dobrze reprezentowali Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra) – miejsce 9 oraz Marcin Kawalec (Sante BSA Whistle) – miejsce 15. Na 18 miejscu rywalizację ukończył wracający po chorobie do ścigania Kornel Osicki (Kross Racing Team).

W wyścigu elity kobiet Anna Szafraniec, która musiała uznać wyższość Katarzyny Solus Miśkowicz (obie Kross Racing Team) umocniła swoją pozycję w klasyfikacji generalnej i na podium stanęła w koszulce lidera. Cieszy wysokie, siódme miejsce Aleksandry Dawidowicz.

puchar czech kutna hora elita k puchar czech kutna hora elita m

W wyścigach juniorów świetnie pojechali Marlena Droździok (SMKK Bioam) oraz Marceli Bogusławski (Integral Collections MTB).

puchar czech kutna hora juniorki puchar czech kutna hora juniorzy

W wyścigu U23 kobiet na podium stanęła Aleksandra Podgórska (Sante BSA Whistle).

puchar czech kutna hora u23 k

Z kolei w wyścigu U23 mężczyzn Polacy – Maciej Jeziorski (Sante BSA Whistle) oraz Piotr Konwa (4F Racing Team) dopiero na miejscach 7 i 8.puchar czech kutna hora u23 m

Górale na Start – Boguszów Gorce

Wyścig z serii Górale na Start to długo wyczekiwana druga runda Pucharu Polski w cross country. Warto podkreślić, że organizatorzy przygotowali wysokiej klasy, trudną i wymagającą trasę, a narzekanie na nią jest nie na miejscu! Z kolei szkoda, że organizatorzy nie potrafili zapanować nad organizacją, starty były opóźnione, a podczas rywalizacji kolejnych kategorii dopuszczono do przejazdów treningów stwarzając bezpośrednie zagrożenie oraz utrudnienia w prawidłowym przebiegu rywalizacji.

O tym, że seria PP XCO  jest w kryzysie niech świadczy fakt, że na starcie nie stanęła ani jedna zawodniczka elity. W efekcie odbyła się połączona rywalizacja juniorek oraz orliczek, gdzie najszybsza open okazała się Marlena Droździok (Bioam). Wśród orliczek najszybsza była Aleksandra Podgórska (Sante BSA Whistle).

W wyścigu juniorów triumfował Filip Helta (KKW Jama Wałbrzych), a orlików Piotr Konwa (4F Racing Team).

W wyścigu elity zasadnicza rywalizacja odbyła się między Piotrem Kurczabem (SGR Srebrna Góra) oraz Marcinem Kawalcem (Sante BSA Whistle).

górale na start boguszów gorce juniorki

Juniorki

górale na start boguszów gorce juniorzy

Juniorzy

górale na start boguszów gorce kobiety open elita

Kobiety U23

górale na start boguszów gorce mężczyźni elita

Elita M

górale na start boguszów gorce masters1

Masters I

Puchar Tarnowa

W Tarnowie odbyła się druga edycja cyklu rozgrywanego w tym roku po raz dwudziesty. Na podium elity znaleźli się Mateusz Zoń, który zrezygnował ze współpracy z Sante BSA Whistle na rzecz portalu velonews.pl. Obok niego stanęli na podium Adrian Rzeszutko (Cannondale Pro Rider) oraz Artur Miazga z nowo utworzonego zespołu AGH MTB Team.

puchar tarnowa elita m

Elita M

W wyścigu U23 pod nieobecność zawodników, którzy pojechali do Czech walkę o podium rozegrali między sobą Beniamin Demkowski (Boplight ATAK Sport Świdnica) i Zbigniew Krzesińki (KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike).

puchar tarnowa u23 m

Mężczyźni U23

W wyścigach juniorów oraz połączonej kategorii U23 i elity kobiet po raz kolejny potwierdzona została wysoka dyspozycja rodzeństwa Zamroźniak – Kuby i Sabiny. W wyścigu juniorek najszybsza była Klaudia Demkowska (KS Luboń Skomielna Biała).

puchar tarnowa juniorzy

Juniorzy

puchar tarnowa juniorki

Juniorki

puchar tarnowa elita k

U23 i elita kobiet

puchar tarnowa masters1

Masters I

puchar tarnowa masters2

Masters II

Puchar tarnowa masters3

Masters III

Puchar Zabrza MTB

puchar zabrza mtb m5 puchar zabrza mtb m6 puchar zabrza mtb m7

Skandia Maraton / Puchar Polski – Bytów

Decyzja odnośnie teoretycznej egzekucji przepisu 1.2.19 doprowadziła m.in. na Skandii to dziwnej sytuacji, gdzie „amator” Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric) wygrywa na najdłuższym dystansie, a triumfatorem tej edycji Pucharu Polski zostaje Mariusz Kowal (JBG-2). Do tej sytuacji swoje trzy grosze dokłada organizator, który start zawodników na Pucharze Polski i „amatorów” na Grand Fondo oddziela tylko jedną minutą różnicy w starcie sektorów. Najszybszą zawodniczką była Karolina Kozela (Cyclo Trener Team).

skandia maraton puchar polski bytów wyniki

Puchar Polski XCM – Bytów

skandia maraton grand fondo wyniki bytów

Grand Fondo Open

Na dystansie Medio triumfował „na swojej ziemi” Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów). Także wśród kobiet najszybsza była zawodniczka MLKS Baszta Bytów – Aleksandra Zabrocka.

skandia maraton medio bytów wyniki

Medio Open

Kaczmarek Electric MTB – Kargowa

W niedzielę zawodnicy, którzy startowali w Skandii rozproszyli się po kraju. Andrzej Kaiser postanowił raz jeszcze stanąć na najwyższym stopniu podium, choć tu skutecznie przeszkadzał mu Mariusz Gil (Agrochest). Ostatecznie wszystko rozegrało się na finiszu. Najszybszą zawodniczką na dystansie mega była Magdalena Hałajczak (Eurobike Kaczmarek Electric).

kaczmarek electric mtb kargowa wyniki mega

Bike Cross Maraton – Gogol MTB – Wyrzysk

W Wyrzysku na bardzo fajnej trasie najwyższy stopień podium z ponad 5 minutową przewagą zabezpieczył Michał Przybytek (Renault Eco2 Team). Wśród kobiet najszybsza była Marta Gogolewska (Gogol MTB).

Gogol MTB Wyrzysk mega maraton

Poland Bike – Nadarzyn

Dla zasady poniżej wyniki z dystansu MAX w ramach Poland Bike w Nadarzynie. Zamiast komentarza obrazek:

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/photo.php?fbid=715763351824169&set=pb.124749907592186.-2207520000.1403005678.&type=3&theater/” width=”550″/]

 

poland bike marathon 2014 nadarzyn max k poland bike marathon 2014 nadarzyn max m

W miniony weekend odbyły się także zawody Family Cup w Zgierzu, Szczecinie oraz Piekiełko Tour w Grójcu. Wyników nie ma, bo nie zostały jeszcze opublikowane albo są na tyle nieczytelne / niejasne, że szkoda mi na czasu na ich analizę.

Gdyby ktoś przegapił, to nasi najlepsi długodystansowcy wzięli udział w ME XCM w Irlandii, którym poświęcony jest osobny wpis.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 1